• Неодамнешно
  • -5 %
20pcs авторски Joyetech CUBIS Серпентина его AIO Серпентина BF Замена Серпентина SS316 Atomizer Главата за CUBIS/ его AIO/ Cuboid Мини Atomizer

20pcs авторски Joyetech CUBIS Серпентина его AIO Серпентина BF Замена Серпентина SS316 Atomizer Главата за CUBIS/ его AIO/ Cuboid

DEN 1226.00
DEN 1290.24

Количината на стоката
Това е достапна

20pcs Joyetech BF Замена Серпентина Заменливи Atomizer Главата за CUBIS/ его AIO/ Cuboid Мини Atomizer Joyetech BF Замена Серпентина за CUBIS/ его AIO/ Cuboid Мини се направени од сосема увезени SS316, и тоа е се применуваат за да се atomizer да се оди со не само TEMP SS режим, "ФОЛКСВАГЕН" режим, VT mode, но, исто така, СВТ режим. Карактеристики : Направени од увезени SS316. Дното Хранење серија калеми Тоа е се применуваат за да се atomizer да се оди со не само TEMP SS режим, "ФОЛКСВАГЕН" режим, VT mode, но, исто така, СВТ режим. Спецификација : Количина : 20pcs Отпор : BF SS316-0.5 ohm (15-30 W) /BF SS316-1.0 ohm (10-25 W) /BF-Клептон-1.5 ohm (8-20 W)/BF SS316-0.6 ohm (15 -28 W) Пакет Содржина 1 x 20pieces Joyetech BF Замена Серпентина за CUBIS/ его AIO/ Cuboid Мини Известување : само 0.6 ohm и 1ohm калеми може да се користи со Joyetech его AIO. Напомена : 0.20 hm. 0.5 ohm, 1.5 ohm не можат да работат за его aio. Едноставно пакување. Вообичаено Пакување од фабриката, пакување и е предмет на промена без претходна најава. Работата Водич Со дното хардвер отстранети од резервоарот систем, едноставно завртка вашиот замена серпентина во atomizer. Ве молиме да се впие нови серпентина пред да го користите (prefill e-сок калем). Цел Совети работи со Joyetech Cubis Резервоарот и Cuboid Мини Atomizer. Само 0.6 ohm и 1ohm калеми може да се користи со Joyetech его AIO. Ве молиме да се впие нови серпентина пред да го користите (prefill e-сок калем).

Клучни карактеристики

Отпорот:
0.2 ohm, 1.0 ohm, 0.5 ohm, 1.5 ohm, 0.6 ohm
Број На Модел На:
BF Замена Серпентина
Компатибилен Модел:
CUBIS/ его/Cuboid Мини Atomizer
Бренд Име:
JOYETECH
Тип:
ДС NC
Објектот:
BF Замена Калеми
Пакет:
20 парчиња
Соодветни Режими:
TEMP СС/ ФОЛКСВАГЕН / VT/ СВТ режими
Отпор 1 :
0.6 ohm,SS316
Отпор 2:
0.5 ohm,SS316(не се работи за его aio)
Отпор 3:
1.0 ohm,SS316
Отпор 4:
0.2 ohm,Ni (не се работи за его aio)
Отпор 5:
1.5 ohm,Клептон(не се работи за его aio)
Нето тежина:
112g

Слични производи во категоријата