• Неодамнешно
Dual SPST-НЕ 10Amp Моќ Реле Модул, AC/DC 5V Контрола на Напон.

Dual SPST-НЕ 10Amp Моќ Реле Модул, AC/DC 5V Контрола на Напон.

DEN 479.52

Количината на стоката
Това е достапна


Dual SPST-НЕ 10 Amp Моќ Реле Модул.
Дел број : F-1001/5 V.
Количина : многу од 1 парче.
Контрола на напон / тековни : 4 ~ 6.5 Vdc или 4 ~ 6.0 Vac, 72m A(на 5 V).
Реле switch контакт капацитет : 10 A 250 Vac или 10 A 30 Vdc.
Текст за контрола на поддршка на AC и DC сигнал.
Компактен пластични случај и поврзете жици за лесно монтирање.
Две одделни текст и SPST-НЕ switch колото, може да флексибилен избор контрола сигнал, за одделни AC, за одделни DC, за извор (PNP, заеднички +) , за да потоне (NPN, заеднички -).
Други, ние може поддршка на клиентите прилагодено цел, ако вашата нарачка >=100 единици, можете да го промените етикетата на производот, логото и да се префрлате тип (SPST-НЕ / SPST-NC / SPDT).
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MD-F1001/5V-1

Слични производи во категоријата