• Неодамнешно
  • -26 %
Преносни Патување 4А-6 Порт USB AC Приклучокот за Полнење Клупа Дома Ѕид Адаптер за Полнач 6 во 1 Полнач за Телефон САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА Приклучок

Преносни Патување 4А-6 Порт USB AC Приклучокот за Полнење Клупа Дома Ѕид Адаптер за Полнач 6 во 1 Полнач за Телефон САД/ЕУ/велика

DEN 396.00
DEN 534.24

Количината на стоката
Това е достапна

150g
Објектот тежина : Околу. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.95"
Answer : ___________________________ NOTE :
На температурата на работа треба да биде помалку од 60°, ве молиме чувајте го подалеку од апарати, и за внатрешна употреба.66 A кога го користите 6 USB порти
За остроумниот i Pad сопственикот, USB порти означен "јас" специјално дизајнирани за полнење на i Pad серија на производите (i Pad, i Pad 2/3/4/Мини/Mini со Retina Display/Air), и USB порти означени "Г" се дизајнирани да ја полните Галакси Јазиче серија производи и други Android OS-базирани таблети
Спецификации :
Модел : TC02-иг
Боја : Бела
Материјал : ABS+ PC огноотпорни материјали
Заверена : CE, FCC, Ro HS
USB : 6-пристаништа; Приклучок : САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА стандард
Влезен напон : 100-240 V AC; 50/60 HZm, 390m A
Излезен напон : DC5 V - 4А - ( Max)
Заштита од преоптоварување : >20 W
Текст Заштита : Осигурач
Излез заштита : Автоматски електронски краток спој заштита и реставрација
Нето тежина : Околу.168g
Производ големина : Прибл. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
Техника Spcification :
Енергија до шест (6) USB уреди истовремено со компатибилен кабел;
5 V4 A кога го користите 1 USB порта,
5 V2 A кога го користите 2 USB порти,
5 V1. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.3А при користење на 3 USB порти,
5 V1 A кога го користите 4 USB порти,
5 V0. Ако не сте добиле вашата нарачка по истекот на 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.
За повеќето ефикасна полнење, препорачливо е да ја полните уреди кои вкупно 4А-или помалку во било кое дадено време. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7.14"
Оригиналната кутија големина : Прибл. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.

Клучни карактеристики

Стандард:
Велика БРИТАНИЈА Приклучокот, НИ Приклучокот, ЕУ Приклучок
Број На Модел На:
119579
Продолжување Должина На Кабел:
Никој
Номинална моќност:
Никој
Еден USB Max Излез:
4А-5V
Заштита Од Преоптоварување:
Yes
Поддршка За Брзо Полнење:
No
Синхрони Исправање Технологија:
No
Под контрола се Префрлите:
No
Номинална Струја:
4A
USB Вкупна Моќност:
Никој
Примена:
Станбени / Општа Намена
Господар Префрлате:
No
Заземјување:
Стандард Заземјување
Surge Protector:
No
Бренд Име:
ALLOYSEED
Број на USB Порти:
6
WIFI:
No
Тип:
Електричниот Приклучок
Места Број:
1
Номинална Напон:
100-240V
Тип:
Ѕиден Штекер
функција 1:
Моќ Приклучок За Полнач
Карактеристика 2:
ѕиден приклучок
функција 3:
AC Штекер Патување
карактеристика 4:
6 USB Хаб Пристаништа Адаптер за Полнач

Слични производи во категоријата