• Неодамнешно
УЛ стандард Моментален Бојлер Допрете Електрична Индукција Топол туш за кујна canting миење слив потоне миксер тапа

УЛ стандард Моментален Бојлер Допрете Електрична Индукција Топол туш за кујна canting миење слив потоне миксер тапа

DEN 5899.68

Количината на стоката
Това е достапна

3мм инсталација додаток треба да биде резервирана за горниот виси плоча. Инсталација Preparetion : ве Молиме погледнете го инсталација и работа со инструкциите,за да се подготви релативната инсталација на алатки и материјали,проверка на инсталацијата околност. Авто-проверка на функцијата.5
Напон (V) (1)
120 V (може да се користат direclty под 110 V напон)
Фреквенција (Hz)
60
Номинална Струја (A)
37. Во текот температура заштита.
Почитувани Купувачи,
На бојлер сте во потрага е tankless бојлер, што значи дека без големи резервоарот за вода како традиционална складирање бојлер, ова бојлер може да обезбеди моментален топла вода и топла вода капацитет не е граница, не треба да се загрее водата , вие само треба да се сврти на бојлер секогаш кога ќе треба да ги користите топла вода,а потоа со топла вода ќе излезе од греалка во рок од неколку минути откако ќе го вклучите бојлер,без разлика колку долго можете да користите топла вода, топла вода ќе продолжи се додека не го исклучите бојлер.итн Добра ABS покритие со следниве карактеристики : Антиоксиданс носат-отпорен на Корозија-отпорна на Висока температура превенција. проток на вода за да го активирате единица
0. Потребни Коло Прекинато Големина (А)
45 A
Номинална Притисок
0.4 Kg
Единица Бруто Тежина
За 2,8 Kg
Картон Бруто Тежина (4 PCS/ЦТН)
12.
Белешки : 1) заштитно јаже мора да биде поврзан со добро; 2) друштвото е предложен не користите приклучок за штекер. Анти-електричен шок.6 MPA / 87 PSI / 6 BAR
Мин. 3) ве Молиме инсталирајте воздух прекинувач со земјата истекување заштита, да ги задржи на инсталација место сува, или на друго место, безбедност несреќи може да биде предизвикана. Потребни Кабел Големина
8 AWG
Мин. Првиот подготви се фиксната позиција на завртка дупка на ѕидот со пенкало, а потоа вежба со кабел за дупчење алатка и вметнете зелена колоидното честички, и да ја инсталираш со фиксна завртка. Во реално време следење.
Никогаш не треба да се грижите за топла вода ќе снема кога го користите овој вид бојлер освен вода-недостаток или моќ-исклучување . 4)За прв пат го користите, тоа само може да се напојува-по пополнување со вода.

Клучни карактеристики

боја:
4500
Бренд Име:
Orager
Број На Модел На:
V2-45
Стил:
Вертикална
Контрола на владата:
Microcomputer
Времето на пазарот:
Јуни-14
Напон (V):
120v
Складирање / Tankless:
Инстант / Tankless
Инсталација:
Монтажа На Ѕид
Енергетска Ефикасност Одделение:
Одделение Една
Капацитет:
бескрајни топла вода
Домување Материјал:
висок квалитет на пламен ретардирани ABS
Моќност (W):
4500W
сертификација:
ETL(UL499)
приклучок за вода:
G1/2
Моќ Позиција:
3 чекори
Водоотпорен:
Yes
за КОНТРОЛА на температурата:
Yes
Повеќе Безбедност За Заштита На:
Yes
Работна Состојба Екранот:
Yes
Номинална моќност:
[email protected]
Номинална Притисок:
0.6 MPA / 87PSI / 6BAR
Погодни Места:
Насекаде Топла Вода е Потребно, како што се апарати за Домаќинство, Хотел, Училиште, Канцеларија
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата