• Неодамнешно
  • -5 %
Xintai Допир 24 инчен 2 поени Инфраред екран на допир / Panel, IR допир рамка, IR допир шалче за полнење за БАНКОМАТ

Xintai Допир 24 инчен 2 поени Инфраред екран на допир / Panel, IR допир рамка, IR допир шалче за полнење за БАНКОМАТ

DEN 2431.00
DEN 2558.40

Количината на стоката
Това е достапна

Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка. Без возач ,кој plug and play.една година гаранција
4. Долговечноста на сервис , одржување слободни.снабдување на оем&odm цел, независно П В одделение ,3 пати на квалитет проверка,
2.200m V rms
Големина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни AC-DC моќност адаптер
Интерфејс
Full Duplex USB 2.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max. IS09001 ,CE,FCC,Ro Hs сертификација
. Се прилагодат на внатрешни и надворешни поврзани средина Без да се допира алатки,нема посебни допирање на пенкало е потребно, само го вашиот прст. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина.0 (Полна Брзина) Plug and play компатибилен
Plug and play компатибилен
Тековната
Типичен 150 [email protected]+5 VDC; 350m A, максимална
Моќност
Електростатско Заштита
15 k V воздушен / 8 k V контакт истекувања (EN61000-4-2,1995 : Ниво 4)
Контролор
Интеграција внатре екран на допир панел
Агенцијата Одобренија
CE, FCC, Rohs
Оперативен Систем
Оперативен Систем : windows 7, windows8, Андроид, Linux
Апликации
• ПОС
• БАНКОМАТ / Аеродром
• Десктоп монитор на допир
• Едукација На Екранот
• Внатрешна/надворешна киоск
• Билет машина
• * * Во-возила и транспорт
• Медицински инструмент
• Индустриски системи за контрола на
По продажба на услуги & ветување :
1 . Compatiblewith повеќе системи
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 24 инчен 2 поени IR multi touch screen : Прашина и сонцето бесплатен,анти-вандалот; Стабилен и не лебдат; Нема светлина места; Висока издржливост и брз одговор на допир на секој нетранспарентно објект; Широк спектар на температурата; Транспарентност и висока резолуција; ROHS, CE,FCC компатибилен
Предности Мулти-точка пишување со мир,прецизни мулти-точка допира.

Клучни карактеристики

Производи Статус:
Акции
Тип:
Инфраред
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-24-2
Бренд Име:
Xintai Допир
Големина На Екранот:
24 инчен
Објектот:
24 екран на допир панел за полнење
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
од 5ms to16ms
Допрете Издржливост Ограничување:
Во Текот 6,000,000 Единствена Точка На Допир
USB брзина на Пренос:
12Mbps
моќност:
помалку од 2W
Скенирање на чекање:
Auto Start, Секогаш Скенирање
Движење На Чекање:
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
живот време:
7 години
Гаранција:
1 година

Слични производи во категоријата