• Неодамнешно
4*8 нозе 1325 3D камен cnc гравирање машина камен cnc рутер 4 оска ротари 4 оска cnc рутер

4*8 нозе 1325 3D камен cnc гравирање машина камен cnc рутер 4 оска ротари 4 оска cnc рутер

DEN 307200.00

Количината на стоката
Това е достапна


# Двојно насока секачи за ладење матични може да се продолжи животниот век на користење.
Кина 4*8 нозе 1325 3 D камен cnc гравирање машина камен cnc рутер 4 оска ротари 4 оска cnc рутер
ce сертификација
cnc рутер 1325
кина евтини камен cnc рутер машина
Јас ntroduction на 4*8 нозе 1325 3 D камен cnc гравирање машина
# Три axises усвојување на увезени линеарна орбита, две лизгачки линија песна, тешки вчитување, стабилна работа, висока прецизност, longlife време.Напредно file pretreatment функција може да се поправи грешка во датотеки и компатибилен со процесот cades на повеќе национални и internationa софтвер.5 kw) вретено
Вретеното Брзина
24000 RPM
Вози Мотори
Stepper Систем (Opitional Yaskawa/ Panasonic Серво мотори)
Работен Напон
AC380 V/50 Hz/3 PH
Команда Јазик
G Кодот
Оперативен Систем
Mach3 Систем (Opitional : DSP)
Компјутерски Интерфејс
USB
Софтвер Компатибилност
Type3,Ucancam,Artcut (Изборен )
Пакување Големина
Дрвени случај
N.
Технички параметри на 4*8 нозе 1325 3 D камен cnc гравирање машина
Опис
Параметар
X,Y,Z Работна Површина
1300x2500x200mm
X,Y,Z Repositioning Точноста
±0.
три-димензионални резби во дрво во олеснување , и профилот на сечење
Применливи материјал :
тоа може да се користи за цврсто дрво мебел, махагони мебел, МДФ боја врата, цврсто дрво врата,
композитни врата, шкафот врата и прозорци, arylic, двојно-боја одбор, ПВЦ, ЕВА, ABS одбор, камен
имитација камен, метал, Алуминиумски Садови итн.
По продажба на услуги :
1. Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно.com
Моб&Whatsapp : +86-18615658712
.
# Целата лесна заварување челична конструкција, не е лесно да се изобличува, на масата назад поставата е оклоп плоча, добра цврстина, машината може да носи 1 МТ најмалку.
Начин на плаќање : A : T/T : 30% T/T deposite,70% пред shippment. Патувањето Го Оценувате
25000mm/мин
Max.05 mm
Табела Површина
Т-слот Табела
Рамка
Заварени структура
X, Y оска пренос
Решетката и Крило опрема
Z пренос
Топката Завртка
Железнички Конфигурација
20 квадратни железнички
Max. D : Alibaba трговија осигурување
За ACCTEK :
Контакт со нас на :
Име : Nina
Skype : acctek18
Wechat : daran9876
E-mail : export18 (во) acctekgroup.

Клучни карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325
Бренд Име:
ACCTEK
боја:
Е Прилагодена
Вретено:
5.5 KW вода за ладење вретено
работна површина:
1300x2500x200mm
Систем За Контрола:
мах 3 контролер со USB порт
Vollage:
380v/220V,50hz/60hz ,1/3 фаза
Моторни:
Leadshine stepper моторни и возачи
Број На Модел На:
AKS1325,4*8 нозе 1325 3D камен cnc гравирање машина
Софтвер:
type3,artcut,artcam,ucancam
водич железнички:
Тајван Hiwin плоштадот 25мм водич шини
Пренос:
XY опрема рек пренос, Z оската Тајван TBI топката завртка пренос

Слични производи во категоријата