• Неодамнешно
  • -5 %
1PCs 500mW DIY Десктоп Mini Laser Engraver, Ласерско Гравирање Машина ,гравирање Слика Логото Печатач 30X38cm

1PCs 500mW DIY Десктоп Mini Laser Engraver, Ласерско Гравирање Машина ,гравирање Слика Логото Печатач 30X38cm

DEN 10925.00
DEN 11500.32

Количината на стоката
Това е достапна


1 PCs 500m W DIY Десктоп Mini Laser Engraver, Ласерско Гравирање Машина ,
гравирање Слика Логото Печатач 30 X38cm
Напомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Pricture покажува :
Спецификација :
Име на производ : 500 MW играчка ниво DIY ласерско гравирање машина
Производ модел : А3
Напон : 110 V и 220 V
Моќност : 500 MW
производ големина : 60*45*21cm
Гравирање површина : 30*38 CM
тежина : 5 KG
пакување големина : 58*40*13 CM
Контрола интерфејс : Мини USB
Control panel : Eleks-L1
Моќта на побарувачката : DC12 V/2.5 погоре
Софтверска поддршка : Benbox/GRBL
Моторни избор : ново прилагодено 42 stepper мотор
Бидете внимателни : Нема обработка на метал, стакло, керамика, камен, сребрен накит, рефлексивни материјал, транспарентен материјал Врежан дрво, бамбус, хартија, пластика, кожа, гума, рог може да сечење на тенка хартија, дрво, хартија, текстил, сунѓерот, ќебиња, налепници
Напомена : Мала машина дадени во прирачникот за сопственикот, и е само на ниво на играчка, не се погодни за серијата производи!Треба да собрание дебагирање!Не наплата не се менуваат не ја прифати лоши преглед!Треба некои рацете на способност и компјутерска електроника фондацијата!!Ако не може да се прифати, ве молиме да не купи!

Клучни карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
CNC или Не:
Нормално
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
A3
Број На Производ:
FC477
Име на производ:
500MW играчка ниво DIY ласерско гравирање машина
Напон:
110V and 220V
моќност:
500mW
Гравирање површина:
30*38cm
Производ големина:
60*45*21cm
контрола интерфејс:
Мини USB
control panel:
Eleks-L1
Пакет Големина:
58*40*13CM
Тежина:
5KG

Слични производи во категоријата