• Неодамнешно
топла продажба на Кина alibaba 3d камен резба cnc рутери/црн камен струг машини за сечење со фабрика цена

топла продажба на Кина alibaba 3d камен резба cnc рутери/црн камен струг машини за сечење со фабрика цена

DEN 258720.00

Количината на стоката
Това е достапна

03 mm
Систем Резолуција
±0. Двоен-раководител или мулти-глави
3.
2) Прва класа инженери даде 24hours онлајн услуга за слободни инструкции и решавање на проблеми.0 KW
Вретено Ротирачка Брзина
0-24000rpm
Моќ (освен вретено моќ)
5. Серво мотори (Кина, Тајван или Јапонија бренд)
6.,Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC и ласерски машини од 2005 година.
Како да се цел
Г-Ѓа Грејс Ванг
Моб&Whatsapp&wechat : +86-15168880868
E-mail&Skype : export05"на"acctekcnc.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму)
Напојување :
AC220 или 380±10, 50 / 60 HZ
Worktable :
Т-слот табела со нерѓосувачки резервоарот за вода
Возење Syestm :
Кинески stepper или Тајван/Јапонија серво мотори и возачи
Пренос :
X,Y : спирален опрема багажник, ПМИ плоштадот водич железнички,
Z : топката завртка TBI и hiwin плоштадот водич железнички
Лоцирање на прецизност :
Мин Обликувањето Карактер :
Карактер : 2x2mm,писмо : 1x1mm
Температурата На Работа :
5°C-40°C
Работна Влажност
30%-75%(без кондензирана вода)
Работни Прецизност
±0. Прашина колектор
8.)
2) Што е макс големината на материјали? (Должина*Ширина*Дебелина)
За тоа одлучува за работа големина на машина.
Ние Acctek се Alibaba Трговија Уверување Снабдувач .
3d камен резба cnc рутери Вовед
Целокупната Машина
3d камен резба cnc рутери Детали
Факултативна Алатки
3d камен резба cnc рутери Мостра Слики
Топла Продажба Модели
Машини CNC рутер струг машини
Економски мини cnc машина со резервоар за вода за рекламирање
Germen Siemens камен
мермер гранит гравирање машина
Референтна цена
Референтна цена
Референтна цена
Компанијата Информации
По продажба на услуги :
1) Една година бесплатен wanranty при нормално користење и одржување за l8 месеци од нас.
Параметар на 3d камен резба cnc рутери
Работната Област :
700x900x200mm
Вретено Тип :
Вода за ладење вретено
Вретено Моќ
3.
3) Бесплатна обука за да се гарантира сте господар на работата на машината.com
Jinan Acc Tek Машини Co.u00, * mmg, * plt, *. Rotay уред
со diamater 80mm,125mm,150mm,200mm,300мм итн
7.
Нарачки на интернет ,да се добие целосна заштита под Alibaba трета страна гаранции .

Клучни карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS7090 3d камен резба cnc рутери
Бренд Име:
ACCTEK
Име на производ:
топла продажба на Кина alibaba 3d камен резба cnc рутери/црн камен лат
работна површина:
700*900*200mm
Машина тип:
Т-слот табела со резервоар за вода
Вретено:
5.5 kw Вода за Ладење
Пренос:
Тајван PMI/CSK Линеарна водич железнички
Систем За Контрола:
Mach3 или DSP систем за контрола
Возење систем:
Stepper или Серво мотор и возачот
Напон Електрични Дел:
Француски Шнајдер Низок напон на електрична енергија
Инвертер:
Fuling или Тајван Делта
компатибилен софтвер:
Artcam / Type3

Слични производи во категоријата