• Неодамнешно
CNC 3020T-DJ мини CNC фреза надграден од 3020T

CNC 3020T-DJ мини CNC фреза надграден од 3020T

DEN 30662.40

Количината на стоката
Това е достапна


3020 T-DJ мини CNC гравирање машина надграден од 3020 T
Вовед :
На 3020 T-DJ Лесно да се произведе име значки, опрема ознаки, мали знаци, плакети и признанија, подарок предмети, пет ознаки,беџ, електрични ознаки, воена име ознаки, масата ознаки или означете индустриски делови.
Дали сте стартување бизнис, или модел ентузијасти, или се во потрага за да додадете машина за дополнување на капацитетот на постоечката работа, 3020 T-DJ е голем одговара.
Ние со нетрпение очекуваме, 3020 T-DJ ќе стане вашиот добар помошник
Попрецизно Повлекува Мотор
Гравирање процес е видлива како контролирани од компјутер
Едноставна операција и инсталација
1 година машина дел и 6 месеци електрични делови, излегувајќи мотор, вретено Слободни Гаранција
Технички Параметри :
CNC3020 T-DJ гравирање машина дел параметри :
Машина Димензии :
525 X400 X370mm
Рек материјал :
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)
Гравирање површина :
300 X200mm
Z-Оската Удар :
45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алатка
Прифатливи материјални дебелина :
≤60mm
Железнички тип :
Chromeplate вратило+Линеарни Лагери, (Површината стврднување 61 HRC)
Тип на навој :
1204 Двојно тема Трапезоидна Завртка
Вретено мотор :
230 W/11000r/min (Многу мал шум)
Collet тип :
ER11,1/8"(3.175 mm) Collet
Stepper мотор и погон :
дво-фаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A/ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.
Максимална оперативен брзина :
4000mm/min (Гравирање брзина : 300-3000mm/мин)
Повторете Прецизноста на позиционирањето :
0.04 mm
Комуникациска интерфејс :
Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)
Софтвер Compatability :
Mach3/Emc2/Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)
Команда код :
G code/.nc/.ncc/.tab/.txt
Машина тежина :
22kg
Не можете да додадете 4 оска;
Пакување листа :
1× Гравирање машина
1× Контрола кутија
1× Паралелни порт кабел 25pin
1× Моќ кабел
1× алатница и алатки
3× Оска моторс
1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
3020T-DJ
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови

Слични производи во категоријата