• Неодамнешно
Големи и Тешки прецизност ЦПУ обработка дел,Прецизност ЦПУ вртење измислица делови, Може да се мали наредби, Обезбедување на мостри

Големи и Тешки прецизност ЦПУ обработка дел,Прецизност ЦПУ вртење измислица делови, Може да се мали наредби, Обезбедување на

DEN 7200.00

Количината на стоката
Това е достапна

;
5)Прецизност обработка метални делови во OEM/ODM спецификации
6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации
7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот Мелничката
За нас
Dongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен
1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, е
Употребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на не-стандардни делови
Фабрика.
2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.
Мојот skype : luochaoaaa1
1 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.
3 : цртање формат е во ред .;
3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;
4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.
4) Превозот цена е покажа дека во врска не се реални трошоци, ве молиме контактирајте со нас кога треба нашите дела.
1) Сите наши производи се обичај прави, ние ги направи по потврди цртежи, или примероци
2) означена цена е само за ваша референца, на реалните трговија цената ќе биде според потврди цртежи, или примероци. ( 3 D, igs, чекор по чекор, CAD, PDF)
За CNC Machining
1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;
2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.
2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од e-mail .
3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.
3) ве Молиме контактирајте со нас за да ја проверите единечна цена пред место цел.
Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902
Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792
QQ број : 395603369
Skype : luochaoaaa1
.
Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
CNC machining сопствени делови

Слични производи во категоријата