• Неодамнешно
Wilton Шлаг Бои торта пигмент боја паста храна печење wilton 4 бојата на пигмент

Wilton Шлаг Бои торта пигмент боја паста храна печење wilton 4 бојата на пигмент

DEN 849.60

Количината на стоката
Това е достапна

Бренд : Wilton ; Место на потекло : Американски; Стандард : 0.25 оз *4 шишиња ( вкупно 57 g); Боја : Жолта,Зелена,Розова,Сина Тежина : 57 g; Употреба : се Користи toothpick главата горе малку,Додадете протеини шеќер,Испрати светло крем или шеќер,По мешање за да го добиете она што го сакате без светла боја,Не додавајте премногу во време,Затоа што на пигментот износ е малку, ако додадете премногу боја е длабока. Од 1929 година,Wilton фокус дома печење има историја на повеќе од осумдесет години,по генерации стана луѓе напори,Стана сега стана торта декорирање, опрема за производство, водечки бренд на производство на храна.

Клучни карактеристики

Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
Wilton
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
сертификација:
CE / ЕУ,CIQ,ФДУ
Број На Модел На:
4
Материјал:
храна боење
Торта Алатки Тип:
храна боење

Слични производи во категоријата