• Неодамнешно
  • -12 %
HD 1024x600 7 TFT LCD екран во Боја DC 12V Паркинг Обратна Автомобил Следи Огледало Дигитални 2 Видео За Rear View camera паркинг 8 LED

HD 1024x600 7 TFT LCD екран во Боја DC 12V Паркинг Обратна Автомобил Следи Огледало Дигитални 2 Видео За Rear View camera паркинг

DEN 2392.00
DEN 2718.24

Количината на стоката
Това е достапна

AV1 поврзува со автомобил ДВД, ВИДЕО и други видео опрема.Контролирани од страна на IR-далечински управувач или со допирање на екранот копчиња.
Син Екран : кога нема видео сигнал на текст,црна екранот ќе се прикаже
Мени јазици : Кинески, англиски, германски, француски, шпански, португалски, италијански, руски
Објектот Specifiactions :
Големина на екран : 7 инчен
Екранот Компонента : Color TFT LCD
Екранот формат : 16 : 9
Резолуција : 1024 x 600 Пиксели
Време на одговор : B→W 50ms; W→B 30ms
Contrast Ratio : 300 : 1
Осветленост : 350cd/м2
Видео Фреквенција : PAL / NTSC
Видео Внесување : 2-CH видео влез
Аудио Влез : 2-CH аудио излез
Напојување : DC 12 V / 24 V
Потрошувачка на енергија : 7 W
Работна Температура : -10℃~+40℃
Релативна влажност : помалку од 90%
Производ Димензии (L x W x H) : 238mm x 108mm x 10.
2018 Најновите Full HD 7" Автомобил TFT LCD Монитор на ретровизорот За Backup на Камерата или DVD navigator
Истакнува :
100% Сосема Нов.
Паркинг rearview приоритет : мониторот ќе започне автоматски, и synchronously се прикажат видео од rearview камерата кога сте врзани за вашиот автомобил; мониторот ќе се затвори сама по поддршка. AV2 на автомобил копија rearview камера.0 Vpp, 750hm Баланс на Белата боја : Автоматски Напојување : DC 12 V Оперативни Температура : -40 до + 80 степен, 95% RH максимална Температура на Чување : -40 до + 105 степен, 95% RH maximu
Answer : ___________________________ Note : камерата има три бои : Црна (стандардната испрати) / Бела / Позлата, ако ви треба било која боја, ве молиме оставете порака за нас кога наредил, ви благодариме
Паркинг вклучува :
. Лесно да се инсталира. Се применува за различни возила : автомобил, камион, RV, итн.5 mm
Внимание : DC12 V моќ адаптер не е вклучена.Поддржува NTSC и PAL видео систем, со 2 Каналот стерео аудио излез. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.
Висока резолуција со 1024 x 600 Пиксели.
Сцената ќе биде намален за rearview камерата автоматски додека сте поддршка на автомобилот и да се вратите на оригиналната сцена, по што.
Камерата Specifiactions :
CCD слики сензор Висок степен на ленти : IP68. Систем : внатрешен S/N Сооднос : >48d B Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди Видео Излез : 1.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Екранот:
LCD
Материјал Тип:
Легура
Бренд Име:
YYZSDYJQ
Жица или Безжично:
Жица
Објектот Висина:
1.05cm
Објектот Ширина:
10.8cm
Објектот Должина:
23.8cm
Објектот Тежина:
1.1kg
Специјални Функции:
1024x600
Мени Јазици:
Кинески, Англиски, Германски, Француски, Шпански, Португалски, Италијански, Русија

Слични производи во категоријата