• Неодамнешно
Генерички AAMI 3 Води Пациентот се Следи ЕКГ Кабел со АХА/Клип 6Pins Приклучок

Генерички AAMI 3 Води Пациентот се Следи ЕКГ Кабел со АХА/Клип 6Pins Приклучок

DEN 1152.00

Количината на стоката
Това е достапна


6-pin Генерички ЕКГ Пациентот се Следи Кабел со Leadwires
Примена : Оваа еден-парче ЕКГ-кабел е за користење со следниве ЕКГ следи : Abbott Медицинска : ЕКС-50, Lifecare 5100, Lifecare 5200; Напредни Instrumentations : ЧАСОТ-1000, PM-1000 EX; Воздух Штитови : HRRM-71-1/2, Порта-Пиб I, II, III, System5, System6; ALT : 800, 800 Plus, CX АТЛ Ултразвук, CX200, CX400, Подем, HDI 9/200, Interspec Кардиологија XL, Mark IV, Марк Vii, Ultramark 4/5/7/9; Analogic : Lifegard II (Бара кабел со отпор); BCI : 3101, 3404, 6100, 6200, 9100, 9200, Советник, Autocorr, Surgivet; Cardell 9403 V, 9405, Max-1; Carewell CPM-8000; Колин : BP308, BP408, CBM3000; Criticare : 504 US, 504 USP, 506, 507, 507 E, 507 ELC2, 507 S, 508, 602-4 B, 602-4 USP, 1100, 2200, Поет 2, Научник, n Compass, n Genuity 8100 E, 8100 E; Digicare LW600; Draeger Vitalert 2000, Vitalert 3000; Edan : М8, M8 A, M8 B, М9, M9 A, M50, M80; МОБ : Corometrics 556, Critikon 8100 T, Dinamap 8700/9700, Critikon Dinamap ПРАТЕНИЦИ Одберете, Dinamap Про 1000; Guthan : 1000; Infinium Медицинска : Infitron II, Omni; IVY Биомедицински : 101 (пред 1989), 402, 700; LSI : LS5, 261; MDE : Придружба 100, 101, 102, 200, 300, Призма, 360 SL, 450 SL, 521 A, Porta Pak 80, Porta Pak 90/1000; Mindray : ОИК 200, ОИК 1000, ОИК 1200, ОИК 2000; Ohmeda : en Guard CM5; Physio Контрола (Medtronic) : Lifepak 5, Lifepak 6, Lifepak 6 S, Lifepak 7, Lifepak 8, Lifepak 9, Lifepak 10, Physio 1440/R, VSM-1 ESF, VSM-2, VSM-2 ESF, VSM-3; Nellcor : N-200, N-250, C-ЗАКЛУЧУВАЊЕ, N-1000, NPB-3900, NPB-4000; Нихон Kohden : BSM-8301 A, 8302 A, 8500 A, 8502 A, OEC-6102 A (s/n>20156), 7102 A, 8108 A, OEC-6105 A (s/n>20226), ТЕЦ 5531 E, ТЕЦ-7100 A, ТЕЦ-5200 A (s/n>20421), ТЕЦ-7200 A, 7300 A; Novametrix : 902, 903, 910, Животот Одбрана 1; Темпо Технологија : Minipack 300, Minipack 3000/3100, Mini Max 4000 CL, Vitalmax 800 Плус, 2100, 2200, 4000, 4100, Vitalmax 4000 CL, 4000, Модуларен/4100 CL; Palco ; Филипс : i E33 x Matrix Ултразвук CX50, M3921 A А1, M3923 A А1, M3925 A А1, M3927 A A3, M3929 A A3; Пионер : 26125, 33167, 5260, 5330, Pulsar 4; PPG : Guardian 1001, N1001; Siemens : Sirecust 300 DU, Sirecust 610, Sirecust 630, Sirecust DU, Чемпрес Ултразвук, Acuson CV70, Acuson C256, Acuson Sequoia 512; Spacelabs Burdick : Лекар 3, Лекар 4, Лекар 5, Лекар 6, Серија 500, Серија 600, Серија 900, 90300, 90303, 90303 B, 90400, 90600, 90603 A, 90700 Серија, ONDA-208/408/511/512/514/521, PCM, 067112; Tektronix (Vitatek) : 4045 Defib/208/400/500 Серија; Велч Allyn : Propaq 100, Propaq 200 Серија, Атлас Propaq Бис, Propaq КС, Ултра Паметни, ПИК 30, ПИК 40, ПИК 50; Zoll : М Серија, E Серија R Серијата, PD1200, PD1400, PD1600, PD1700, D900, PD2000, ОЕМ : 8000-0025, 9500-0229 Criticare : 852, 853, 1073/S (3 Води Snap) 1073/P (3 Води Клип) 854, 1075/S (5 Доведува Snap) 1075/P (5 Доведува Клип) Physio Контрола : 9-10418-02 (3 Води Snap) 11110-000167 (3 Води Клип) Siemens : 8253040 (3 Води Snap) 51009 (3 Води Snap) Zoll : 8000-0025-02 (3 Води Snap) 9500-0029 (3 Води Snap) 8000-1005-01 (5 Доведува Snap) Leadwires тип : A3 S : АХА,3-олово,snap A3 C : АХА,3-олово,клип A5 S : АХА,5-олово,snap A5 C : АХА,5-олово,клип I3 S : IEC ,3-олово,snap I3 C : IEC ,3-олово,клип I5 S : IEC ,5-олово,snap I5 C : IEC ,5-олово,клип Забелешка : ве Молиме кажете ни која специфични Leadwires тип што треба кога ќе го поставите цел,ви благодариме!
.

Клучни карактеристики

Функција:
екг доведе
Број На Модел На:
CEA045A3C
Материјал:
Други
Големина:
3m
Бренд Име:
YONGKANGDA
Изолација Материјал:
TPU
конектор:
6pins
Сертификат:
CE&ISO
Тип:
АХА,Клип,3lead
Должина:
3m
примерок:
на располагање
боја:
сива
време на испорака:
1-7days
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Слични производи во категоријата