• Неодамнешно
1500kva дизел мотор 1200kw голема моќ генератор

1500kva дизел мотор 1200kw голема моќ генератор

DEN 999999.99

Количината на стоката
Това е достапна


1500kva дизел мотор 1200kw голема моќ генератор
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQY1200 SGF
Режим на моќ
1200 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
1320kw
Моторот премиер моќ
1200kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23/IP22
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Клучни карактеристики

Номинална Струја:
2160A
Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Номинална моќност:
1200KW
Број На Модел На:
HQY1200SGF
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
control panel:
lcd control panel
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Изолација Одделение:
H
Генератор излезна моќност:
1200KW

Слични производи во категоријата