• Неодамнешно
  • -30 %
Црна и Бела Зебра Животни Серија Дијамант Везови Крстот Бод Везана Rhinestones Мозаик Сликаната Декорација на Слики

Црна и Бела Зебра Животни Серија Дијамант Везови Крстот Бод Везана Rhinestones Мозаик Сликаната Декорација на Слики

DEN 335.00
DEN 478.08

Количината на стоката
Това е достапна

Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.
YUMEART Црно и Бело Зебра Животни Серија Дијамант Везови Крстот Бод Везана Rhinestones Мозаик Сликаната Декорација на Слики
Големина : 20x25,20x30,25x35,30x40,35x45,40x50,50x60,60x75c m
Внимание :
Драг пријател, Ние ја продал дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка.
Дијамант paiting се полу-готови,не вклучуваат frema, ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за да се направи ,ние ќе сместени 30% повеќе дијаманти
Трговија на ГОЛЕМО & DROPSHIPPING се ПРИФАТЛИВИ! Микс Цел е добредојдена!
DIY Дијамант Painiting Мерки на претпазливост
1. Име : Дијамант слика За вежба : 100% полн плоштад вежба За рамка : Без рамка Материјал : Памук cavans , смола дијаманти Пакување : Големина≤30x40cm : спакувани во торба, Големина≥30x40cm : спакувани во боја кутија за Пакување Вклучуваат : Дијамант печатен текстил,користи алатки,доволно смола дијаманти Употреба : почетна/хотел/office/декорација/уникатен подарок
Нашите предности :
1 Врвен квалитет;
2 Директно од голема facotry;
3 Квалитет гарантиран;
4 Конкурентни цени;
5 Сите на стоки излезе од facotry со строги тест според меѓународниот стандард. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Референца пред операцијата чекори. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Клучни карактеристики

Големина:
20x25cm, 20x30cm, 25x35cm, 30x40cm, 35x45cm box packing, 40x50cm box packing, 50x60cm box packing, 60x75cm box packing
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Форма:
три-димензионални
Дијамант форма:
Плоштад
Рамка:
No
Стил:
Југоисточна Азија
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Платно Пакување Метод:
дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
diy дијамант сликарство
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
5d DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод
Шема:
Дијамант Сликарство Црно и Бело Зебра
мозаик везови:
Шиење Rhinestones

Слични производи во категоријата