• Неодамнешно
  • -38 %
5d diy Дијамант Сликарство Египетскиот Лице Крстот Бод Комплет Дијамант Кристал Мозаик Дијамант Вез Верска Дијамант Шема Ѕид

5d diy Дијамант Сликарство Египетскиот Лице Крстот Бод Комплет Дијамант Кристал Мозаик Дијамант Вез Верска Дијамант Шема Ѕид

DEN 375.00
DEN 604.80

Количината на стоката
Това е достапна

П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена . За малку вежба : 100% Круг Вежба, 26 сечење на површината и 18 сечење на површината, високо-три-димензионален ефект.
Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор. Ајде да го реши проблемот со вас .5 mm (како што се на Пиксели од сликата). така што голема големина ќе биде подобар ефект. Употреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација / Подарок Колекции
4. П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . производи имаат многу дијаманти, таму ќе може да се имаат мал дел на дефекти, секоја слика, ние ќе ви испрати дополнителна 20% -30% дијаманти .
Дијаманти во големина е за 2,5 * 2. За било која причина, ако сакате само да се вратат на производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена по приемот. ако наидат на квалитетот проблем, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена откако ќе ја прими стоката.Хуманизација боја retrieval операција повеќе погодно. Пакет : Целосна вежба, памук платно, алатки
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1. ако дијаманти не е доволно, можете да не контактирате директно . Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува. ве молиме остатокот увери купување . Предмети : 1.(испратено тоа брзо за вас ) П : Може ли да се направи боја дијамант од моите сопствени фотографии?
a : Да пријател, ние може да се направи на дијамант слика на која било големина и сите слики.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, не е лесно да се падне дијаманти
2* Висок квалитет сјајна плоштадот дијамант,никогаш нема да избледи
.

Клучни карактеристики

Големина:
25X40CM Round, 30X45CM Round, 40X60CM Round, 50X75CM Round, 25X40CM Square, 30X45CM Square, 40X60CM Square, 50X75CM Square
Шаблон Тип:
Портрет
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Стил:
Југоисточна Азија
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
10-60
Поставете Тип:
крстот бод
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Техника:
diy дијамант сликарство
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола Rhinestones
Рамка:
Формулиран
Тип:
дијамант везови
Стил:
Египетскиот Лице
Дијамант форма:
Плоштадот/Круг

Слични производи во категоријата