• Неодамнешно
  • -33 %
ZOOYA Дијамант Везови Дијамант Сликарство Крајбрежје Пејзаж Дрво Зајдисонце Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик BJ1720

ZOOYA Дијамант Везови Дијамант Сликарство Крајбрежје Пејзаж Дрво Зајдисонце Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик BJ1720

DEN 247.00
DEN 368.16

Количината на стоката
Това е достапна

Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Што треба да знаете за боја на платно, бидејќи со цел да се спаси трошоци, некои бизнисмени намерно се наслика боја на платно печатење во црна и бела што е лошо за вашата работа. Референца пред операцијата чекори.
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1. Треба да знаете каква форма на дијамант сликарство продавачот кои се продаваат . Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1.
И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,
Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Треба да ја знаете големината на дијамант сликарство. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. Доволно смола дијаманти. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн.
дијамант Слика : видови на дијаманти слика генерално може да се подели во два вида, еден : тоа избира кристално стакло како "дијамант" материјал , тоа е само делумно вградени во слика, преостанатиот дел е отпечатена на платно;
Друго : таа се избира плоштадот смола честички (обично на честички има 9 или 13 дел) како на "дијамант" материјал .

Клучни карактеристики

Големина:
25x20cm, 30x20cm, 30x25cm, 40x30cm, 50x40cm, 60x50cm, 70x55cm, 80x60cm, 90x60cm
Стил:
Европа
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Бренд Име:
ZOOYA
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Дупчење Област Портрет:
целосна дијамант Везови
Дијамант форма:
плоштад дијамант сликарство
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Ткаенина Тип:
Масло clother
Име На Производ:
Дијамант Сликарство Крстот Бод

Слични производи во категоријата