• Неодамнешно
  • -15 %
SunFounder Супер Стартер Учење Комплет V3.0 за Малина Пи 3, 2 Модел B & 1 Модел Б+ Вклучувајќи 123-Страница Инструкции Книга

SunFounder Супер Стартер Учење Комплет V3.0 за Малина Пи 3, 2 Модел B & 1 Модел Б+ Вклучувајќи 123-Страница Инструкции Книга

DEN 2121.00
DEN 2495.52

Количината на стоката
Това е достапна

0 за Малина Пи 3, 2 Модел B & 1 Модел Б+ Raspberri пи 3 Комплет Вклучувајќи 123-Страница Инструкции Книга
1.
Забелешка : За да се експериментира во Лекција 11 Како да се Вози DC Мотор , ве молиме да се подготви друг 9 V адаптер или 9 V батерија со тока вклучени во комплетот за напојување на Моќ Модул. Кога имате добра команда на принципот и код, можете дури и да се истражуваат повеќе интересни апликации базирани на наставата.
Sun Founder Супер Стартер Учење Комплет V3.Со некој РАБ на Носителот доволно голем за Малина Пи, на Arduino Оон (Марс) или Мега 2560(Меркур) и breadboard, погодно за изработка на проекти.Доаѓа со деликатна пакување кутија, во која можат да бидат поделени во 8 мрежи за чување на различни компоненти. Вовед
Оваа супер комплет е погодна за Малина Пи 3 Моделот Б, 2 Моделот Б и 1 Модел Б+.Детален прирачник за корисникот се предвидени во 17 смешно експерименти со елаборат Fritzing слики на жици и физички експеримент дијаграми, темелно, оперативните инструкции и кодот објаснувања. Сега се на патот!
Покрај тоа, ние сме, исто така, додаде код објаснување за секој експеримент во прирачник, кој ќе може да се однесуваат кога ќе се судрите со тешкотии во разбирањето на кодот. Можете да го направи тоа да се случи по пат на експеримент инструкции, и да научат основни знаења за нив. Исто така, можете да го истражуваат повеќе апликации по мастеринг на принцип и на кодексот.
17 Проекти за Почетници
Лекција 1 LED Трепка
Лекција 2 Контролира ПРЕДВОДЕНА од едно Копче
Лекција 3 Тече LED Светла
Лекција 4 Дишење LED
Лекција 5 RGB LED
Лекција 6 Ѕвончето
Лекција 7 Реле
Лекција 8 4 N35
Лекција 9 Ne555
Лекција 10 Излизгајте Го Прекинувачот
Лекција 11 Како да се Вози DC Мотор
Лекција 12 Ротари Енкодер
Лекција 13 Возење Led диоди со 74 HC595
Лекција 14 Возење 7-Сегментен Дисплеј со 74 HC595
Лекција 15 Возење Dot-Matrix од 74 HC595
Лекција 16 LCD1602
Лекција 17 ADXL345
1 x Проектот Кутија
1 x T-Продолжување Одбор
1 x 40-Pin GPIO Кабел
1 x Упатство
1 x 555 Тајмер IC
2 x Optocoupler (4 N35)
2 x Shift Register (74 HC595)
1 x L293 D
1 x Акцелеметарски ADXL345
1 x Ротари Енкодер
5 Копчето x
1 Сет x Отпорник (220Ω, 1kΩ, 10kΩ, 1 MΩ, 5.

Клучни карактеристики

Intergrated Функција:
Bluetooth,WiFi 802.11 b/g/n
Интерфејс:
4 x USB2.0
Демо Одбор Тип:
рака
Број На Модел На:
Супер комплет V3.0 за Малина Пи
Капацитетот На Меморијата:
1GB
Бренд Име:
SUNFOUNDER
ROM Капацитет:
Никој
Тип:
Малина Пи 3 Комплет
Функција:
Малина Пи 3 Дополнителен Комплет
функција 1:
Учење Комплет V3.0 за Малина Пи 3
функцијата 2:
Raspberri пи 3 Комплет
Функција 3:
Raspberri пи 3 учење за полнење
Функцијата 4:
Raspberri пи 3 дополнителен комплет
Bunble 1:
Комплет без малина пи 3 моделот б
Bunble 2:
Комплет со малина Пи 3 и ТФ-Картичка

Слични производи во категоријата