• Неодамнешно
  • -12 %
5pcs Надградба 7.4 V 650mAh Lipo Батеријата Со Полнење Кабел за JJRC H8C H8D DFD F182 F183 РК Quadcopter Резервен Дел

5pcs Надградба 7.4 V 650mAh Lipo Батеријата Со Полнење Кабел за JJRC H8C H8D DFD F182 F183 РК Quadcopter Резервен Дел

DEN 933.00
DEN 1060.32

Количината на стоката
Това е достапна


5pcs Надградба 7.4 V 650m Ah Lipo Батеријата Со Полнење Кабел за JJRC H8 C H8 D DFD F182 F183 РК Quadcopter Резервен Дел
Опис :
Погоден за JJRC H8 C РК Quadcopter Резервни Делови
Точка Име : Lipo Батеријата
Супер рамнотежа со стабилни перформанси
100% сосема нов и висок квалитет
Батеријата datas : 7.4 V 650m Ah (602540 25 C) со СМ plug Големина на : 44*25*13 cm Тежина : 24g
Пакет се вклучени :
5* Батеријата
1* Полнење Кабел
Напомена :
1. Ве молиме да го користите orginal полнење линија.
2. Ве молиме не overcharge.
3. Ве молиме не паѓаат од височина
4. Ве молиме не го полните swellon батеријата.

Клучни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Автомобил Школка
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Број На Модел На:
7.4 v 650mah
Технички параметри:
Вредност 2
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Метал
Бренд Име:
JJRC

Слични производи во категоријата