• Неодамнешно
  • -19 %
РК LiPo Батеријата 3S 11.1 V 5000mAh 25C за РК Авион, Хеликоптер Quadrotor Lipo Batteria 3S T/XT60

РК LiPo Батеријата 3S 11.1 V 5000mAh 25C за РК Авион, Хеликоптер Quadrotor Lipo Batteria 3S T/XT60

DEN 1579.00
DEN 1948.80

Количината на стоката
Това е достапна


TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
TCBWORTH РК Lipo батеријата 3 S 11.1 V 5000m Ah 25 C Max 50 C За RC Хеликоптер РК Авион Quadrotor Li-ion батерија
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 5000m AH
Континуирано Празнење Стапка : 25 C
Пукна го Оценувате : 50 C
Напон По Келија : 3.7 V
Максимален Напон По Келија : 4.2 V
Напон На Пакет : 11.1 V
Максимален Напон По Пакет : 8.4 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака)
Големина на : 160*45*24mm
Тежина : 370 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост . Тоа е најдобро да се избере полначот со спречување на overcharge, исто така можете да купите B6 полначот јас нашата продавница
2, Бидејќи батеријата на превозот времето е долго, понекогаш батеријата напон автоматски ќе се откажат, ќе има напон разликата помеѓу секој батеријата ќелија , ве молиме да користите B6 полначот изборот Li Po СКЛАДИРАЊЕ полнење на владата, на напонот ќе биде избалансиран
3, Батеријата е целосно наполнета повеќе од 48 часа, но без употреба, ве молиме празнење да 3.85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење. Напонот треба да се одржува помеѓу 3.8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3.5 4.2 V, најдобро е со низок напон аларм
6, ќе Има мали грешки во големина на батеријата . ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат, Батеријата големина на толеранција опсег е плус или минус 4mm
7, Ние имаме различни видови на приклучокот, а ако ви треба друг приклучок, ве молиме оставете порака во ред
8, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници прво, не отвори спорот, ние ќе се обидеме потрудиме да се обезбеди помош за вас

Клучни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
Литиум Батерија
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Технички параметри:
Вредноста 4
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Големина:
155*48*26mm
Број На Модел На:
3S 11.1 V 5000mAh 25C
Бренд Име:
TCBWORTH
Материјал:
lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
5000mAh
Празнење стапки:
25c
Напон:
11.1V
користат за:
Авион Летало Хеликоптер Quadrotor
Тип:
рк батеријата
Материјал:
lipo батеријата

Слични производи во категоријата