• Неодамнешно
  • -16 %
Бамбус Oboe Трската LUBIS Трската Мека Отворот Оркестарска Инструменти со CKeys

Бамбус Oboe Трската LUBIS Трската Мека Отворот Оркестарска Инструменти со CKeys

DEN 194.00
DEN 230.88

Количината на стоката
Това е достапна

Бамбус Oboe Трската LUBIS Трската Мека Отворот Оркестарска Инструменти со CKeys
Карактеристики :
- Пред игра, првиот полињата за потопено во вода, меур одвиткување вода е најдобро да не го надмине место на вратоврска линија.
- Ако тоа е дува повеќе тешко, не се добри вибрации, во прилог на чистење на полињата, можете да го користите полињата за мил нож полињата од вибрациите до Министерството за светлина се огласува (внимателни да не гребење на вибрации на средниот дел на столб).
- Ако изговорот место не е добра, можете да поправка на местото на изговор е поврзан со вибрации дел.
- Ако се чувствувате звукот е релативно светли, можете да поправка на двете страни на полињата за мил (поправка време да се обрне внимание на нож страна поправка, изградена падина тип, на средината на двете страни од дебел да тенки).
- Ако сметате дека не е, не дува, можете да поправка на вибрациите на задниот крај.
Категорија : Reed
Материјал:Полињата За + Бамбус
Големина На : Medium Мека
Боја : Како На Сликата Покажува
Количина : 1
1 x Oboe Трската

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
-
Бренд Име:
IRIN

Слични производи во категоријата