• Неодамнешно
Pixracer Автоматски xracer FMU V4 Нова Верзија PX4 Лет Controll Мини Верзија ППМ Декодер GPS OSD

Pixracer Автоматски xracer FMU V4 Нова Верзија PX4 Лет Controll Мини Верзија ППМ Декодер GPS OSD

DEN 575.52

Количината на стоката
Това е достапна


Pixracer Автоматски xracer FMU V4 Нова Верзија PX4 Лет Controll Мини Верзија ППМ Декодер GPS OSD
Новиот Pixracer (порано наречен XRacer) сега е достапен и нејзиното целосно поддржан од страна на Arducopter и PX4 заедница. Нејзините вистински проект со отворен код, веќе работи со PX 4 оџакот софтвер / QGround Control (QGC), како и со Arducopter / Мисија во Излет (ПРАТЕНИК).
Ова не е само уште еден мал Pixhawk удирајте го исклучите или деривативните, на Pixracer е првиот автоматски на нови FMUv4 Pixhawk генерација. Неговото доаѓање со надградена Invensense Сензор генерација (bye bye слабо LSM 303), приклучок во Wifi одбор и последно, но не и најмалку со 2 MB Флеш : вистински надградба во споредба со поранешните верзии.
Pixracer спецификации :
MCU - STM32 F427 VIT6 rev. 3
PCB димензија 36mm*36mm
ФРАМ - FM25 V02-G
LDO Ултра ниска бучава LDOs за сензори и FMU
MPU9250 , ICM20608 , baro MS5611, маг HMC5983
Конектори - GPS+I2 C, РК-ВО, ППМ-ВО, RSSI, SBus-ВО, Спектар-ВО, USART3 ( Tx D, Rx D, CTS, РТС ), USART2 ( Tx D, Rx D, CTS, РТС ), FRSky-ВО, FRSky-НАДВОР, ДА, USART8 ( Tx D, Rx D ), ESP8266 ( целосен сет ), SERVO1-SERVO6, USART7 ( Tx D, Rx D ), JTAG ( SWDIO, SWCLK ), МОЌ-ТУЛИ ( VDD, Напон, Струја, GND ), ЅВОНЧЕТО-LED_BUTTON
Micro SD читач на картички
RGB LED
Микро USB
Wi Fi ESP8266 802.11 bgn ( Вклучени ) .
Оваа популарна додадете на е многу разноврсна решение, вклучени Wi Fi Модул е да доаѓаат подготвени да си одат !
JST GH серија конектори за лесно и стабилна периферните конекции, DF13 мразители ќе сакаат тие !
Димензии - 36 x 36mm со 30.5 x 30.5 mm дупка мрежа со 3.2 mm дупки
Тежина Pixracer- ( вклучува SD и CNC заштитни случај ) 26g
5 видови на професионален флексибилен силиконски кабли за речиси било периферни модул вклучени.
Напојување -5-5.5 VDC од USB или Моќ Тули конектор.
Боја : различни бои на располагање, ние брод по случаен избор.

Клучни карактеристики

боја:
M8NGPS, 433MHZDIGITALTRANSIT, 915MHZDIGITALTRANSIT, OSD, PPMDECODER, FLIGHTCONTROL
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
ALZRC
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
алатка
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
За Возило Тип:
Летало
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
Надградба На Делови/Додатоци:
делови

Слични производи во категоријата