• Неодамнешно
Линеарни Pigtail FPV Антена 5.8 G IPEX Порта Вграден-антена за РК Quadcopter Резервни Делови

Линеарни Pigtail FPV Антена 5.8 G IPEX Порта Вграден-антена за РК Quadcopter Резервни Делови

DEN 140.16

Количината на стоката
Това е достапна

Specicication : 5.8 G FPV VTX Антена С В Р Стекнат : 2dbi Фреквентен Опсег : 4900 MHz -5900 MHz Максимална моќност : 50 W Жица материјал : RG178 жица Тежина : 0.5 g Должина : 65mm Интерфејс : IPEX Сигнал емитува directivity : Висока добивка omnidirectional антена Достапни производ : Примена на авиони модел, Безжични АП, рутер, Мрежна картичка модул Пакет, вклучувајќи : 1 x 5.8 G FPV VTX Антена IPEX 65mm
Ви благодариме за вашето внимание да BAYAMAN

Клучни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Големина:
65mm
Алатка Материјали:
Батеријата
Пластични Тип:
ABS
РК Делови и Accs:
Антени
Бренд Име:
BAYAMAN
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Материјал:
Пластични
Технички параметри:
Вредност 2
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Број На Модел На:
111211

Слични производи во категоријата