• Неодамнешно
  • -0 %
1PCS RC Хеликоптер 2204 Моторни 1700KV Brushless Мотор со 2-3S Lipo 10A ESC Електрични Брзина Контролер за Quadcopter Резервни Делови

1PCS RC Хеликоптер 2204 Моторни 1700KV Brushless Мотор со 2-3S Lipo 10A ESC Електрични Брзина Контролер за Quadcopter Резервни

DEN 574.00
DEN 574.08

Количината на стоката
Това е достапна


1 PCS RC Хеликоптер 2204 Моторни 1700 KV Brushless Мотор со 2-3 S Lipo 10 A ESC Електрични Брзина Контролер за Quadcopter Мулти Copter Делови
Спецификација :
Надворешен дијаметар : 27.5 mm
Должина : 18.5 mm
Вратило дијаметар : 3.0 mm
Тежина : 35.0 g
Не-оптоварување тековната : 1.0 A/11.1 V
Максимална струја : 10 A
Отпор : 0.28 ohm
Тест податоци (за повикување само) :
2204-1700 KV
Напон спектар : 2-3s
Напон : 2s, Тековни : 6.4 А, Гребло : EP8043, Тековни : 6.4 А, Удар : 285g
Напон : 3s, тековни : 5.5 А, гребло : EP7035, тековни : 5.5 А, удар : 340g
Напон : 3s, Тековни : 4.0 A, Гребло : EP6030, Тековни : 4.0 A, Удар : 230g
Пакет :
1 PCS x мотор
Или 1 PC x ESC

Клучни карактеристики

боја:
2204 мотор-10A европската социјална повелба, 2204 мотор, 10A ESC
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
SHUAICHI

Слични производи во категоријата