• Неодамнешно
  • -12 %
DIY FPV 260 V1 G10 Мини Multicopter РК Quadcopter Рамка за Полнење 260mm Тело Школка

DIY FPV 260 V1 G10 Мини Multicopter РК Quadcopter Рамка за Полнење 260mm Тело Школка

DEN 684.00
DEN 777.12

Количината на стоката
Това е достапна


DIY FPV 260 V1 G10 Мини Multicopter РК Quadcopter Рамка за Полнење 260mm Тело Школка
Опис :
Точка Бр : 260 MM
Точка име : FPV 260 V1 Мини Quadcopter Рамка за Полнење
Ширина : 260mm
Висина : 80mm
Тежина : 110g(без електроника)
Моторни Монтирање Гром Дупки : 12/16/19mm
Карактеристики :
Изградена од висок квалитет и ултра трајни polyamide најлон.
Едно парче најлон конструкција за издржливост.
Монтажа поддршка за 2 серво пан и навалување камера и видео предавател.
Голем 55*55мм кафез bay за заштита на лет контролер.
Широк спектар на моторни и моќ напивки.
Препорачуваме (пакет не се вклучени) :
4 * Мотори 1506-2208
4 * 10-15 Amp ESC
4 * 5030-5045 Проп (2 CW & 2 CCW)
1 * Мулти-Роторот Одбор за Контрола (Препорачуваме KK2.1)
1 * 800-1300m Ah 7.4~11.1 V (2s или 3s) Lipoly батеријата
Пакет големина : 30 * 7 * 3cm / 12 * 2.8 * 1.2 во
Пакет тежина : 33 g / 1.2 оз
Пакет листата :
1 * 260 V1 G10 Мини Quadcopter Рамка За Полнење

Клучни карактеристики

Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
ABS
РК Делови и Accs:
Canopies
Надградба На Делови/Додатоци:
Автомобил Школка
Четири тркала Атрибути:
Школка/Шасија/Крило/Глава
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
KK260
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
телото школка

Слични производи во категоријата