• Неодамнешно
  • -5 %
FrSky X8R PCB без пластични случај 8-16 Канал Telemetry Примачот за X9D Taranis ПЛУС

FrSky X8R PCB без пластични случај 8-16 Канал Telemetry Примачот за X9D Taranis ПЛУС

DEN 1778.00
DEN 1871.52

Количината на стоката
Това е достапна


Она што е Ново :
- Повеќе број на канали : 1~8ch од конвенционалните канал излези, 1~16ch од SBUS порта,
или се комбинираат две X8 R да стане 16 канали приемник.
- Паралелно два X8 R да стане 16 канал приемник.
- Со RSSI излез : аналогниот напонски излез (0~3.3 V)
- Smart Port-от, реализација на два-начин full duplex преносот.
Smart Порта (S. Пристаниште) е сигнал жица full duplex дигитален пренос интерфејс развиена од страна на Fr Sky Електронски Co., Ltd. Сите производи овозможено со Smart Порта (вклучувајќи XJT модул, X8 R приемник, новиот центар-помалку сензори, нови Smart Табла,итн), сериски порт податоци за корисникот и други корисникот влез/ излез уреди можат да бидат поврзани, без ограничувања, за броеви или секвенци на висока брзина на пренос.
Спецификации :
Fr Sky 2.4 G S. Порта 8/16ch Telemetry Приемник X8 R - PCB Антена
Димензија : 46.25×26.6×14.2 mm (L*W* H)
Тежина : 12.1 g
Број на Канали : 16 CH (1~8ch од конвенционалните канал излези, 1~16ch од SBUS порта или се комбинираат две X8 R да стане 16 канали приемник)
Со RSSI излез : аналогниот напонски излез (0~3.3 V)
Оперативен Напон Спектар : 4.0~10 V
Оперативен Струја : 100m A5 V
Работен Опсег : целосен опсег (>1.5 km)
Фирмверот Upgradeable Компатибилност : Fr Sky DFT/DJT/DHT/DHT-U во D_mode
Fr Sky Taranis X9 D/XJT во D8 режим
Fr Sky Taranis X9 D/XJT во D16 мо
пакет се вклучени :
- 1 x Fr Sky 2.4 G S. Порта 8/16ch Telemetry Приемник X8 R - PCB Антена

Клучни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
РК Делови и Accs:
Примачите
Бренд Име:
СУПЕРИОРЕН ХОБИ
Број На Модел На:
X8R
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Технички параметри:
KV1100
Надградба На Делови/Додатоци:
X8R
Алатка Материјали:
X8R
Четири тркала Атрибути:
X8R

Слични производи во категоријата