• Неодамнешно
  • -0 %
Статички матирано стакло фолија дневна соба стаклена врата авто лепило прозорец налепници вратите и прозорците засенчување прозорец налепници

Статички матирано стакло фолија дневна соба стаклена врата авто лепило прозорец налепници вратите и прозорците засенчување прозорец

DEN 715.00
DEN 715.20

Количината на стоката
Това е достапна

Во прилог на маска на врвот на прозорецот филм (за да се спречи огледало филм се црта). 90% анти-УВ, намалување на употребата климатизација пати, ниска-јаглерод и енергија конзервација. Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики. Големина опции : Ако вашиот завеса големина висина 85 ширина 55. Инструкции за инсталација : Пред паста, мора да го чисти прозорецот, не остатоци било масло и мрснотии.45 во), 60 CM*138 CM(23. Мембраната во прилог на стакло, а потоа излупете исклучи дека слој на транспарентен заштитна фолија. Лесно да се држиме и да кинете, повторна употреба и заштита на вашиот прозорец стакло, никаква трага лево. Користете scraper пука освен воздух и вишокот на вода, филмот колаж со шпатула поправка уредни.64 во), 80СМ*118 CM(31. Користење на gummed хартија за да го инсталирате, а потоа исечете го филмот до соодветна големина. По паста, филмот треба да се стои околу 7 часа под услов без надворешна сила за да се обезбеди gummed хартија не може целосно да се држи до прозорецот. Подготви спреј шише полни со вода, додадете малку детергент влезе, прска на површината на стаклото и филм. Пакет се Вклучени : 1 x Матирано Прозорец Стакло Филм Поради големината на транспорт ограничувања, некои земји повеќе од 60cm ширина, ние ќе биде укината испорака, не може да биде набори, но не влијае на користењето, ние не ја прифати браздата спорови, купи со претпазливост! ! !.95 во) Големина 2cm грешка Може да се намали во согласност со фактичката големина на стакло, крои Како да го Користите : Солза заштитна фолија.33 во), 80СМ*148 CM(31. Обезбедува максимална заштита на приватност и овозможува светлина во.Спецификации : Животната средина & статични специјалност, не користете било лепило.95 во), 120 CM*198 CM(47. Ве молиме одберете 60cm * 88cm.26 во), 80СМ*198 CM(31. Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење. Тип : Матирано Прозорец Стакло Филмски Материјал : Еколошко ПВЦ Количина : 1 Тркалаат УВ Заштита : 90% Анти-УВ Лепило : Доаѓа со Лепило на Грбот Употреба : Стаклени Површини (како што се Windows, Лизгачки Врати, Продавница Прозорец, итн) Употреба : Декоративни, Топлинска Изолација, Анти-УВ, Заштита на Приватноста, итн Карактеристики : Водоотпорен, Отстранлив, Лесен за Употреба Големина : 60 CM*88 CM(23.

Клучни карактеристики

Функција:
Топлинска Изолација,Експлозија-Доказ,Украсни
Површински Третман:
Нетранспарентно,Извалкан,Матирано / Гравирани,Врежана
Функција:
Самолепливи
Материјал:
ПВЦ
Тип:
Стакло Филмови

Слични производи во категоријата