• Неодамнешно
52ZYT03A 3000rpm 12V 24V 48V цена мали електрични dc мотор Постојан Магнет Четка DC Електричен Мотор со 0.17 Н. м за велосипед

52ZYT03A 3000rpm 12V 24V 48V цена мали електрични dc мотор Постојан Магнет Четка DC Електричен Мотор со 0.17 Н. м за велосипед

DEN 2544.00

Количината на стоката
Това е достапна


Клучни карактеристики

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
12V 2771rpm, 24V 2779rpm, 48V 3000rpm
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
четка
Број На Модел На:
52ZYT03A
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Изградба:
Постојан Магнет
Тип:
Микро Мотор
Вртежен момент:
0.17 Н. м цена мали електрични dc мотор
Напон(V):
12V,24V,48V
Излезна Моќност:
55-90W
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Постојана Струја(A):
1.9~5.2
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ

Слични производи во категоријата