• Неодамнешно
  • -49 %
QIANJING Луксузни Кристал Читање Очила Мажите Дијамант Сечење Rimless Очила Висока Јасно Жените Читатели Presbyopic Eye Glasses

QIANJING Луксузни Кристал Читање Очила Мажите Дијамант Сечење Rimless Очила Висока Јасно Жените Читатели Presbyopic Eye Glasses

DEN 1439.00
DEN 2821.44

Количината на стоката
Това е достапна

Дали треба рецепт леќи за очила? Ако ви треба нешто, ве молиме погледнете ги следниве чекори. Чекори за цел рецепт очила : Чекор 1 : Изберете го вашиот омилен очила боја. Чекор 2 : Кажи ми вашиот рецепт како овој(или фотографирајте и испратете ја на нас) : OD(десно) SPH______CYL_____ОСКА_____ оперативен СИСТЕМ(лево) SPH______CYL_____ОСКА_____ PD(2pupil далечина)______ Ако вашиот рецепт имаат "ADD", ве молиме кажете ни ја вашата "ДОДАЈ". Цената вклучува рамка +1.61 леќи. Ако ви треба подобро леќи, можете да нè контактирате за да се препорача за вас. Чекор 3 : Додадете очила во количка потоа плаќање. Чекор 4 : Ние ќе ги провери информациите со вас, ве молиме одговор ни како е можно поскоро. Чекор 5 : Откако ќе ги потврдите информации, ние ќе почнат да прилагодено очила.
Чекор 6 : Ние треба 5~7 дена, обработка, откако ќе се направи, ние ќе ги испраќаат. Answer : ___________________________ Note : 1.Сите ќе ни даде податоци мора да бидат точни и без грешки, и тоа е optometrist ви кажав, не КОД.ПОДАТОЦИ(Референтни Податоци). Откако ќе се утврди рецепт по не можевме да го промени тоа. 2.Бидете сигурни дека вашиот рецепт е мерење неодамна. 3.Во рецептот, + (Плус Знак)значи presbyopic очила, - (Минус Знак) значи myopia очила. 4.Оваа очила е висока јасно леќи за очила,може да имате неколку непријатно во почетокот. Ако имате,Не грижете се, ова е нормален reation, потребно е неколку дена за да се навикне на тоа. 5.Ако сакате да обична очила(zreo-моќ леќи за очила ), како декоративни, исто така, дозволете ми да знам, ви благодариме. Ако не испрати рецепт за нас и не контактирате во рок од 3 дена, ние ќе default за да ја испратите обични очила за вас.

Клучни карактеристики

Око Рецепт:
+50, +75, +100, +125, +150, +175, +200, +225, +250, +275, +300, +325, +350, +375, +400, +450, +500
Тип На Објект:
eyewear
Eyewear Тип:
читање очила
Леќи Во Боја:
Повеќе
Леќи Материјал:
CR-39
Пол:
Унисекс
Рамка Материјал:
Легура
Број На Модел На:
LH7502
Леќа Ширина:
5.5 cm
Леќа Висина:
3.2 cm
Бренд Име:
QIANJING
Оптички Леќи Атрибут:
Анти-Рефлективен
Обложување:
HMC

Слични производи во категоријата