• Неодамнешно
  • -25 %
Прогресивна Транзиција Читање Очила Анти Blue Ray Компјутер Читателот Нема Линија Постепено Photochromic UV400 TR90 Флексибилни очила за сонце

Прогресивна Транзиција Читање Очила Анти Blue Ray Компјутер Читателот Нема Линија Постепено Photochromic UV400 TR90 Флексибилни

DEN 910.00
DEN 1212.96

Количината на стоката
Това е достапна


Прогресивна Читање Очила : Нема Линија Постепено од +100 +300 +100 : Далеку од Далечина 0 Степен / Блиска Далечина +100 Степен за Читање +150 : Далеку од Далечина 0 Степен / Блиска Далечина +150 Степен за Читање +200 : Далеку од Далечина 0 Степен / Блиска Далечина +200 Степен за Читање +250 : Далеку од Далечина 0 Степен / Блиска Далечина +250 Степен за Читање +300 : Далеку од Далечина 0 Степен / Блиска Далечина +300 Степен за Читање
Нето Weigth : 30g
Леќа Атрибути :
1. UV400 Photochromic Транзиција Леќа или Анти Blue Ray Леќа Опционални;
2. Aspherical Влакна Леќа Индекс 1.56;
3. Сила : +100 +300 со Зголемувања од 50 години ;
4. Рамка : Full-Rim TR90 Флексибилна Рамка;
5. Очила боја не транзит во затворен простор througth прозорецот или во внатрешноста на автомобилот (ув зраци е блокиран од страна на прозорец очила).
6. Доаѓа со мека случај.

Клучни карактеристики

Око Рецепт:
+100, +150, +200, +250, +300
Тип На Објект:
eyewear
Eyewear Тип:
читање очила
Бренд Име:
EnzoDate
Оптички Леќи Атрибут:
Photochromic
Пол:
Жени,Мажи,Унисекс
Обложување:
HMC
Леќи Во Боја:
Јасно
Леќи Материјал:
Пластични
Леќа Висина:
4.3 cm
Број На Модел На:
COL01
Леќа Ширина:
4.9 cm
Рамка Материјал:
Пластични
Леќи Атрибути:
Транзиција Прогресивна Леќа/Анти Blue Ray Прогресивна Леќа
Stregth:
+Rx +100 +300 со зголемувања од 50
Рамка:
TR90 флексибилна рамка
Леќи На Индекс:
1.56 Aspherical
Леќа материјали:
Оптичките Леќи На Камерата (Супер Мала Тежина)
Пакет:
доаѓаат со мека случај

Слични производи во категоријата