• Неодамнешно
220~240V/110V 50/60Hz 230mm Електрични Агол Мелница 2300W Спецификација алат Домаќинство 6000r/мин Агол Брусилки

220~240V/110V 50/60Hz 230mm Електрични Агол Мелница 2300W Спецификација алат Домаќинство 6000r/мин Агол Брусилки

DEN 7611.36

Количината на стоката
Това е достапна


Боја Пакување Големина/Количина : 46x27x34cm/4pcs Н W/G. W : 20/22kg Количина/20ft : 2400pcs
Нашиот Пазар
Нашите производи се главно извезуваат во Југоисточна Азија, на Блискиот Исток, во Европа .Америка и во други земји, не само што е квалитет, но, исто така, цената има силна предност на меѓународниот пазар.
Предупредување
1.Чувајте ги чисти на работа област.
2. Не користите алатките, на дожд, прекумерна влажност, или каде што не е запаливи течности и гасови.
3. Се држи подалеку од топлина, масло и остри предмети, жица треба да се замени, кога е оштетена.
4. Алатки треба да се стави во суво место кога не го користите.
5. Не повеќе го користите, не користете мала моќ tools да се направи големи оптоварување на работа, или ќе се прекине.
6. Не користите оваа алатка да работат надвор од нивната функција.
7. Мора да се носат комбинезони и да носи заштитни очила при работа.
8. Кога не се користи, ќе мора да се исклучите жица.
Cerifiate
За Превозот :
Ние обично се изразуваат на стоката од страна на онлајн испорака на Aliexpress-Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.(Или Продавачот методи : DHL,UPS-от,FEDEX,ИТН.) **Многу Благодарение и Добредојде на мојата прекрасна продавница. **Напомене со многу благодарност.

Клучни карактеристики

Тежина:
5.5KGS
DIY Материјали:
Електрични
Номинална Напон:
220-240/110V
Диск(Тркала) Тип:
Мелење Диск
Димензии:
230mm
Не-Оптоварување Брзина:
6000r/мин
Диск Дијаметар:
230mm
Номинална Влезна Моќност:
2300w
Извор На Енергија:
Електрична енергија
Променлива Брзина:
No
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CTWIN-093
Фреквенција:
50/60Hz
Тип:
агол мелница

Слични производи во категоријата