• Неодамнешно
  • -49 %
Шангај Приказна Половина Ракав кинеската Традиционална Облека на Жените Кинески Врвот Мешавина Лен Блуза Кинески Qipao Кошула

Шангај Приказна Половина Ракав кинеската Традиционална Облека на Жените Кинески Врвот Мешавина Лен Блуза Кинески Qipao Кошула

DEN 979.00
DEN 1920.00

Количината на стоката
Това е достапна


Вклучуваат 1 парче на кинески кошула, не се вклучуваат здолниште
[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

Клучни карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL
Традиционален Кинески Облека:
Блузи
Материјал:
Лен,Памук,Полиестер
Пол:
Жените
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Бренд Име:
шангај приказна
Број На Модел На:
8233 8234

Слични производи во категоријата