• Неодамнешно
  • -10 %
2017 Дрвени Деца Играчки Круг Мушка Лавиринт Едукативни Играчки Подарок За Деца Детска APR06_17

2017 Дрвени Деца Играчки Круг Мушка Лавиринт Едукативни Играчки Подарок За Деца Детска APR06_17

DEN 501.00
DEN 556.32

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики : Погоден за : Бебе 0-3 Години, Бидејќи тоа не е премногу голема големина ,совршена големина за бебиња рака, и тоа е добар избор за земе како патување играчка . Изработени од дрво, без какви било електронски или батеријата. сите бои се одобрени тест.на животната средина. Светло боја насликани монистра, направена од цврсто дрво, Мазна изшкуркан парчиња, Супериорен во однос на изработка се направи оваа точка на врвот продавачот, а омилен детството. Мушка лавиринт може да се развие флексибилност на прстите; когнитивна способност и логично размислување способност. Помага да се научи боја и форма признавање и го поттикнува фината моторика развој и рака-око координација на Мулти-во облик на и обоени дрвени монистра слајд заедно обложени жици се закотвени во цврсто дрво база. Песни се лесно да се чистат ако нешто се истури на нив. Мулти-функција алатки за развивање на децата многу вештини. како боја ,математика ,активни ,рака флексибилност и така натаму . Тоа што во парчиња на оваа играчка се толку мали што не се скрши лесно и тоа се задржа добро, а не да се грижите за бебето гушење на мали парчиња, бидејќи играчка не се распаѓа. Голем образовен играчка. Помага да се изгради рака око cordination, математика, почетокот на обликот, бојата и големината диференцијација вештини Спецификации : Боја : Мулти-боја Материјал : Дрвени Големина : 23 *17.5 *16cm(9.05"*6.89"*6.30") Нема Мало Пакети

Клучни карактеристики

Тип:
Блокови
Предупредување:
Други
Пол:
Унисекс
Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
Дрво
Класификација:
Монтажа
Дрво Блок Тип:
Геометриски Монтажа Блокови
Број На Модел На:
6A51618_17
Возраст Опсег:
2-4 Години

Слични производи во категоријата