• Неодамнешно
MILITECH M/LG Multicam MC NIJ ниво IIIA 3А Воздух Рамка Kevlar Bulletproof Шлем воздухопловни конструкции Балистички Шлем Со 5 Години Гаранција

MILITECH M/LG Multicam MC NIJ ниво IIIA 3А Воздух Рамка Kevlar Bulletproof Шлем воздухопловни конструкции Балистички Шлем Со

DEN 14352.00

Количината на стоката
Това е достапна

01 Согласност Тестирани—Нашите Согласност Тест Извештаи Победи Повеќето Од Конкурентите, Бидејќи Тие Имаат Само Еден Шлем R&D Извештај од тестирањето. Ве Молиме Погледнете Ги Нашите Песни И Се Чувствуваат Слободни Да Ја Контакти Ни Ако Имате Било Какви Прашања
**Ние Брод Од Понеделник До Петок (Со Исклучок На Празници) И Најмногу Во Сабота. (Сепак, некои од нив само тестирани во Кина)
V50 Балистички Лимит Тест Извештај Под— .
Светски Познатиот Балистички Лабораторија H.01 Согласност Тестирање на Видео :
https : //youtu. P Бела Тест Извештај Од Нашите клиенти ги Прикажува Нашите Шлемови Го Поминале NIJ 0106.01 Согласност Тестирани Шлемови )
*** Aramid Core (Увезени Kevlar/Twaron) Школка Изградба
*** V50 Балистички Граница Тестирани Според ЕУ Stanag 2920 & САД МИЛИ-STD-662 F Стандарди, Резултати Тестирани Е Меѓу 670m/s (2198 ft/s) за да 700m/s (2290 ft/s), Во Случај да Сте Заинтересирани да го Прилагодите Вашиот Шлем Со Повисока V50, Ние Сме во состојба Да Acheive До 750m/s 2460 ft/s (Воени Договорот Наредби Само Со MOQ се Применуваат)
*** Ќе Се Купуваат Директно Од Производителот Брендправиме 40,000+ Шлемови на Годишно ниво
*** Од 25 август 2017, Ние Стана Првиот Производител Во Кина , А Еден Од Само Неколку Во Светот, Кој Прави Целосна Намали, Средината се Намали, Високо Сече и Супер Висока Намали Ballisitc Шлемови
** Овој модел е во согласност со NIJ Стандард-0106.com
· APO Адреса Може да Биде Предадена
Превозот :
**Ние Користиме Aliexpress е Превозот Калкулатор за Да се Утврди Трошоците за Превозот.**
** Овој модел е во согласност со НАС DOT&E е BFD протокол (9mm BFD/BFS Тест)**
Клучни Карактеристики :
*** Ново Брзо Ослободување ТокаТактички Ракавица Компатибилен
*** 10 компјутери Ултра Sonic Термо Запечатени Соочи се Постави
*** Нови Алуминиумски NVG Планината
*** Multicam Слој
*** Метал Биче Прстен Куп На Bungee ЗавршуваЗаштити Вашите Скапи Ноќенпоглед Очила Од Намалувањето
Гаранции и Тестирање Видеа
***
***
*** (Нашата шлем беше тестиран од страна на Челик Core Пиштол Куршуми Без Пенетрација Резултат)
Militech ' s Youtube Channel :
https : //www.
Тестамент од нашите клиенти
Моето име е.01 Согласност Тестирање на Видео :
PASGT Шлем Официјална Лабораторија V50 Балистички Лимит Тест Видео :
PASGT Шлем Официјална Лабораторија NIJ IIIA 0106.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
AF MC M/L
Големина:
M
Бренд Име:
MILITECH
Модел:
AF MC M/L
Материјал:
Aramid
перформанси:
NIJ IIIA 0106.01
Bulletproof област:
Околу 1000cm2
Тежина:
≤1.48Kg
Големина:
M/LG Fit Head Rim between 55cm - 60cm
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата