• Неодамнешно
  • -5 %
Добар квалитет Reflectance LED dentalEffect стоматолошки светло со сензор за стоматолошки единица

Добар квалитет Reflectance LED dentalEffect стоматолошки светло со сензор за стоматолошки единица

DEN 7524.00
DEN 7920.00

Количината на стоката
Това е достапна


Технички Карактеристики
1. Volltage : 12 V±10%
2. Моќност : 3-8w
3. Сијалица Напон : 2.5-3.0 V
4. Осветлување : 7000lux-42000lux
5. Светло Место : 75x158mm(во 700 мм)
6. Температура на бојата : 5300-5700k
7. CRI : >85%
8. Shadowless Ефект :
9. Око Интензитет :
Функција
1. Приказ на длабочина е голема : може да се добие добра зрак светлост'spot и светлост во сјајна растојание опсег.
2. Shadowless ефект е подобро од стандардните(∅12), вистинската мерка е ∅8.
3. Светлина ефикасност е повисок : на illuminance може да достигне над 45,000 лукс кога на власт е 6w.
На одразуваат режим да може да се постигне во текот 50,000 лукс.
4. LED стоматолошки светилка може да се постигне stepless прилагодливи.
Детални Слики
Сертификати
Плаќање
Т/T трансфер /western union / pa ypal акк epted.
Услови за продажба
Меѓународни Купувачот - ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/buyi нг.
Повратни информации
Ние ќе понуди 100% задоволни со купувањето!
Ние се испратени позитивен фидбек за вас и се надеваме дека ќе го стори истото за нас.
Ако не сте задоволни од било која причина, ве молиме да дадете ми шанса, и јас ќе го направи било големи напори да се реши.
За нас OAO Стоматолошка Опрема е професионална претпријатието која се специјализира во истражување и развој, производство и маркетинг на стоматолошка опрема.
Нашите главни производи вклучува Високо & Ниска брзина handpiece, ПРЕДВОДЕНА Лекување на Светлината, Scaler, Стоматолошки единица, Лекарите Стол, Масло бесплатни воздушниот компресор, Gutta машина, Ендодонтско лекување, Интра-оралната камера, Микро мотори, Стоматолошки светилки, Sterilizer и стоматолошки додатоци итн.
"Супериорен квалитет, прифатлива цена и задоволителна услуга" е нашиот принцип. Ние сме искрено очекувам да соработува со компании од целиот свет за заемна корист бизнис соработка со брилијантен иднина!

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
DEASIN
Број На Модел На:
OAO-LEDR2
Состојка:
ПВЦ
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
1.8 kg
Состојба:
Нови
Употреба:
Професионална стоматолошка
ХС:
90184990
Пакет:
картонска кутија
Сертификат:
CE, ISO

Слични производи во категоријата