• Неодамнешно
  • -55 %
Без даноци 14s14p Електричен Велосипед Батеријата 52V 40Ah литиум јонска батерија за 1000W 1200W мотор За Samsung мобилен

Без даноци 14s14p Електричен Велосипед Батеријата 52V 40Ah литиум јонска батерија за 1000W 1200W мотор За Samsung мобилен

DEN 34949.00
DEN 77664.00

Количината на стоката
Това е достапна

7 v 3 C Samsung18650 ќелија
Извор Отпор
40
Полнење
Начин на полнење
CC/CV
Стандард на наполнетост на Тековната
2 A
Макс. Кина Литиум Врвот Форум носи заедно врвни инженери, технички производ специјалисти, и водечките академски професори на полнење технологии. Целиот специјалност поделба нуди напредни пакет дизајн, BMS инженеринг, и мобилен спецификации за да се исполнат на најсложените клиентите барања.8 v/cell
Испуштање на критичниот Напон
39.
Со месечен капацитет од над 15 милиони клетки, се рангира како една од најдобрите производители во Кина и има глобалната дистрибуција на мрежа која ќе стигне до сите краишта на светот. ве молиме одвојте време да контактирате со нас па можеме да учиме од вас за начините за подобрување на нашите услуги. полнење тековната
5 A
Полнење критичниот Напон
58. Неколку компании може да тврдат дека нивото на достигнување како интегрирана батерија моќ решение на услуги на светот литиум фаза. Ние Се Залагаме За 5 Ѕвезда
Одлична Услуга Е Нашата Цел, Ние се стремиме да понуди 5 Ѕвезда перформанси во сите области на нашата работа и ќе сакате да бидете сигурни дека сте задоволни со производи и услуги што сте ги примиле. Политика На Враќање - 30 Дена
Продавница знаејќи дека вашата цел е поддржан од 100% Пари Гаранција за враќање.
Батеријата Модел
5240
Напон
52 V
Капацитет :
40 AH
Тип :
3.000 квадратни метри.2 V/CELL
Испуштање
Continouns Испуштање Струја
30 Amp(Може да се прилагоди)
Врв За Испуштање Струја
100 Amp(Може да се прилагоди)
Мобилен Overdischarge Напон
2.3,MSDS
Примена
E-велосипед,E-мото,E-скутер,ups-от,велосипед ,ev,голф кола,
Гаранција
Една година Делови се вклучени : 1. Оваа 30-Дена Гаранција ви дава доволно време да се провери предмети за боја, висок квалитет и големина.8 V
Cell Overcharge заштита Напон
4.
Можете да не контактирате преку користење на Прашајте го Продавачот Прашање табот наоѓа во секоја аукција образец во горниот десен агол на страницата.
Шенжен USABATTERY Technology Co. Планираните B&K индустриски парк има површина од 130. стана една од водечките посветен литиум батерија производители во Кина, и се смета за еден од најдобрите 5 литиум производствени претпријатија во земјата.

Клучни карактеристики

Тежина:
11.5KG
Номиналниот Капацитет:
40AH
Напон:
52V
Големина:
140*160*280MM
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
Riskcell
Број На Модел На:
52v
Примена:
UPS-ОТ,EV ,СОЛАРНИ СВЕТИЛКИ
Број На Модел На:
5240
Номиналниот Напон:
52v
Номиналниот Капацитет:
40AH
BMS испуштање струја:
30AMP
Одговара Моторни Моќ:
1500W
Апликацијата Полиња:
MP4, GSP, PSP Дигитални,Рефлектори,LED светло,паметен телефон
is_customized:
Yes
Составен Тип:
14S16P 140*160*280mm
Клетка:
Samsung 2600mah ќелија
Примена:
електричен велосипед/ велосипед,мопед,unicycle

Слични производи во категоријата