• Неодамнешно
  • -10 %
WHDZ пар квадратни 30W 5x 7 Инчен Daymaker светла led trucklight Висока Ниска Зрак Headlamp за jeep Wrangler YJ Cherokee XJ Камиони

WHDZ пар квадратни 30W 5x 7 Инчен Daymaker светла led trucklight Висока Ниска Зрак Headlamp за jeep Wrangler YJ Cherokee XJ Камиони

DEN 4752.00
DEN 5280.00

Количината на стоката
Това е достапна


WHDZ пар квадратни 30 W 5x 7 Инчен Daymaker светла led trucklight Висока Ниска Зрак Headlamp за jeep Wrangler YJ Cherokee XJ Камиони
LED Моќност : 30 W 7 инчен
Големина : 5x7inch ( 20x14x11.5cm)
Конектор : H4
Напон : 10-30 V DC
Модел : Возење
Боја Temp : 6000 K
Сместување : Diecast алуминиум
Леќи на камерата : PC
Lumens : 2500lm
Живот време : 50000hours
Водоотпорен : IP 67
Fitment :
Се вклопи во било автомобил или камион дека има 7x6 инчен инчен Фарови.
За Камион Jeep Cherokee XJ мотоцикл
Компатибилен со фарови : H6014 / H6052 / H6054 / 6054
Некои возила како Тојота, можеби ќе треба да се движат на иглички на headlamp plug да поинаква позиција.
Некои возила имаат различни plug ориентација.
Се вклопува во 1987 до 1995 YJ Wrangler
Се вклопува во 1984 година до 2001 година, XJ Cherokee
Се вклопува во 1986 до 1992 година МЈ Comanche
Пакетот вклучува : 2pc 5 x 7 Фарови
WHDZ пар квадратни 30 W 5x 7 Инчен Daymaker светла led trucklight Висока Ниска Зрак Headlamp за jeep Wrangler YJ Cherokee XJ Камиони

Клучни карактеристики

Објектот Тежина:
1.4kg
Бренд Име:
WHDZ
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Име На Модел:
91025001
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
7inch
Специјални Функции:
Светлата
Материјал Тип:
Умре-Фрлија Aluminu
Jeep Модел:
Wrangler
боја:
Црна
конектор:
H4
Осветлување боја:
6000k (Бела)
живот:
До 50.000 Часа
led моќ:
30W
домување:
diecast алуминиум
Леќа:
PC

Слични производи во категоријата