• Неодамнешно
F1500 LED Светлата За Dodge Ram меморија RAM меморија ги СОБЕРЕШ 2013-2015 SN

F1500 LED Светлата За Dodge Ram меморија RAM меморија ги СОБЕРЕШ 2013-2015 SN

DEN 27306.24

Количината на стоката
Това е достапна

Внатрешната за домување анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашата детална превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име откако ќе го поставите цел. Тие ги имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрак; И таму не е сијалица во својата ниска зрак, или затоа што производителот ги остава дека опции за купувачи. Надградите вашиот возило со racing изглед. Единствената разлика е во светлината на моделот. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка 2 КОМПЈУТЕРИ/картон). Ако купувачот е строга на светлината моделот ве молиме размислете за тоа. Стил : LED Глава Светилки. Боја : Црна Домување.
Напомена :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете. Домување е донесен УВ третман
2. Led диодите ќе остане кул состојба и подолг животен век со НИТУ боја исчезнува.
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ :
1. Телефон за контакт Бр. Малиот Зрак Сијалица Тип : H1 Модел; Висок Зрак Сијалица Тип : 9005 Модел. Овие главата светилки се дизајнирани за Левата рака диск. Тоа е игра и приклучокот. Тоа е лесно да се инсталира. И тоа е, исто така, OK (ок) за Десната рака диск. Restyled појавата со повисоки перформанси осветлување излез. Тоа е игра и приклучокот. 2 ПАРЧИЊА/картон
4. И тие можат да изберат да инсталирате со Халоген сијалица или HID Xenon сијалица. Состојба : Нова (само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење).
Инаку, нема да има гаранција против превоз!
Опис На Производот :
1. Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. Post code/ поштенски код :
На овој начин, ние можеме да испратите објекти од рок од 24 часа, што е можно, и можете да ги добиете безбедно во најкусо време. Превозот адреса :
4.

Клучни карактеристики

Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
Ram Меморија F1500
Автомобил Производител:
Dodge
За Возило Брендови/Модел:
Dodge
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
PC&ABC
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Dodge
Година:
2013-2015 година
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Дијаметар:
40inch
Објектот Тежина:
12kg

Слични производи во категоријата