• Неодамнешно
За BMW E90 E91 323i 325i 328i 328xi 330i 335i 2005-2008 година Халоген светлата Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет

За BMW E90 E91 323i 325i 328i 328xi 330i 335i 2005-2008 година Халоген светлата Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет

DEN 1472.64

Количината на стоката
Това е достапна

Чашата е од NEG.Вграден-во осигурач обезбедува висок степен на безбедност. Опис : - Супер светло CCFL осветлување lights "Ангелски Очи" - Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај - Ултра светла бела светлина (видлив дури и кога xenon) - Ние препорачуваме професионална инсталација Спецификација : - Ниска потрошувачка - Шок-отпорни куќиште - Инстант на светилки, дури и на многу високи температури - ВАЖНО! Отпорни на топлина - Светла бела светлина емисија на 7000 К Предност на CCFL Ангел очи ореол : 1. Прозрачна инверторот се наоѓа надвор, за разлика од другите поевтини модели, каде инверторот се наоѓа во внатрешноста на фарови, што предиспонира да се повеќе сериозни оштетувања од топлина.На electrode е од TOSIBA.На hydrargyrum е од Италија МОРИЊАТА.Долг живот. Возилото Апликација За BMW Серија 3 E90 E91 2005 2006 2007 2008 Халоген светлата Пакет Содржина : 4 парчиња CCFL Прстени 2 парчиња Инвертери двојно страна налепница 1 x боја кутија 1 x Детални инструкции за Инсталација Фото Галерија(Вид на снимање) : Осветлување ефект : Geerge ccfl ангел очи, некои Инсталација случај :
. Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил.Заштеда на енергија и ниска светилка температура, со донесување на нов тип elecrtode.За да се избегне претераното пука и inrush тековните проблеми , дизајнот на нашите инверторот има мека-startup.
За BMW E90 E91 323i 325i 328i 328xi 330i 335i 2005-2008 година Халоген светлата Ултра светла осветлување CCFL Ангел Очи комплет Нова светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон.Бидејќи тие се користи напредни излез тековната contort, флуктуации во влезниот напон, оптоварување , и дистрибуирани capacitance имаат практично нема ефект на светлината.Висок светлост и високо боја рендерирање.Еколошки со користење на Pb слободни стакло,Pb слободни лемење и со намалување на прекумерната жива содржина.Излез отворен и краток спој услови резултира со штета , или други тешкотии. Предност на CCFL Ангел очи Инверторот : 1.Поради вграден во PWM коло(пулс ширина модулација коло),затемнување опсег е поширока од порано тип на производи.

Клучни карактеристики

BMW Модел:
330i
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Дијаметар:
00inch
330i-Година:
2007,2005,2008,2006
Бренд Име:
geerge
Материјал Тип:
PC+CCFL ангел очи прстени
Специјални Функции:
Осветлување и декорација
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
За BMW Серија 3 E90 E91 2005 2006 2007 2008 Халоген светлата
Објектот Тежина:
0.3kg
Извор На Светлина:
CCFL прстен осветлување
Лумен Напон:
700 ± 5% Vrms
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
3.5 ±10%W
живот време:
повеќе од 15,000 часа
Напон:
12.6-13.8V

Слични производи во категоријата