• Неодамнешно
2018 Најдобра цена автомобил лифт/ четири пост хидраулични автомобил лифт направени во Кина

2018 Најдобра цена автомобил лифт/ четири пост хидраулични автомобил лифт направени во Кина

DEN 81600.00

Количината на стоката
Това е достапна

Температурата е толку ниско, како да се направи хидраулично масло задебелена Одново го надополнува хидраулично масло Преоптоварување се Провери и потврди кревање тежина е помала од оценет оптоварување Истекување на масло околу цевки заеднички Заеднички Завртка лабава надолу Заеднички беше скршен го Замени заеднички Истекување на хидраулично масло Масло цилиндар запечатување прстен е носи Замени печат прстен Моторот не работи Mortor изгори надвор Проверка и поправка на моторни напон е премногу ниско, Гаранција на напон за да се номинален напон осигурач е спојување.,Ltd
Add : Danshan Индустриски Prk,Chengyang Округ,Qingdao,во Кина Моб : +86-13668863425 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301 Whats App/Viber/Ммо/Wechat : +86-13668863425 Skype : alison6442 URL :
.Механички челични јажиња за детекција ќе престане платформа на веднаш во случај челик јаже е олабави или отсечени.
· Ние може да се направи кориснички опрема како по клиенти барања.
· Трговски услови : ФОБ,CIF,ЦФР на располагање. "ЗАКЛУЧИ НАДОЛУ" копчето
Организаторот може да го притиснете копчето "ЗАКЛУЧИ НАДОЛУ" копче за да го споделите со платформа се спушти малку и да престане на заклучување табот по платформа оди до врвот позиција, за да се направи цилиндар "слободни" без било каков притисок, па како да се продолжи векот на траење на цилиндар.Хром позлатен пол со клипот е отпорен на корозија. Нашите паркинг лифтови се изградени како по CE стандард и повеќе од 10 безбедност на претпазливост за да се осигураме дека нашите клиенти секогаш ќе се заштитени. капацитет 3600kg. Поширока платформа, полесно да се паркираат.ЗАКЛУЧУВАЊЕ НАДОЛУ копчето прави платформа стоп за заклучување јазичиња за да се гарантира безбедноста и продолжување на животниот век на цилиндар. хидраулично масло е премногу дебела Чанг хидраулично масло
Нашата Услуга :
· 5 години гаранција за делови и една година за главната структура
· 24 часа техничка поддршка од страна на повик и е-маил. Тоа е управувано од страна на хидраулична пумпа станица. Ние, исто така може да испрати инженери да ви помогне да инсталирате опрема, но клиентите треба да ги плати патните трошоци.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Објектот Ширина:
2.35m
Материјал Тип:
Челик
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Тежина:
1200kg
Објектот Висина:
2.5m
Објектот Должина:
4m
Име На Модел:
FPP
Специјални Функции:
Паркинг Лифт
Тип:
Хидраулични Џек
Автомобил Направи:
Четири Пост Паркинг Лифт

Слични производи во категоријата