• Неодамнешно
DC-DC Трансформатор 24V Да 12V/ 20A / 240W Автомобил Камион DC Напојување Buck Конвертор Авто Моќ Трансформатор Негативни Бустер

DC-DC Трансформатор 24V Да 12V/ 20A / 240W Автомобил Камион DC Напојување Buck Конвертор Авто Моќ Трансформатор Негативни Бустер

DEN 767.52

Количината на стоката
Това е достапна


DC-DC Трансформатор 24 V Да 12 V/ 20 A / 240 W Автомобил Камион DC Напојување Buck Конвертор Авто Моќ Трансформатор Негативни Бустер
Предмет : DC-DC Трансформатор 24 V Да 12 V/ 20 A / 240 W Излезниот напон waveform : скала бран Влезниот напон спектар : 24v (V) Излезниот напон : 12v (V) Излезна струја : 20 A / 240 W (W) Инвертер ефикасност : 100 (%) Оптоварување регулатива : 80 (%) фрекфенција : 60 (HZ) На максимална излезна моќност : 240w (W) Континуирана излезна моќност : 240w (W) нисконапонски аларм : 20 V ве Молиме да преземе целосна сметка на електрична струја, конвертор на напон избрани според опрема моќ. Не надминува максималната излезна струја на производот, не-преоптоварување употреба, ве молиме оставете вишок. Автомобил аудио моќ конвертор може да се користи во автомобил фрижидер, DVD, VCD, CD, subwoofer говорник, воки-токи, камера итн., различни уреди 12 V напојување. 24 V Да 12 V/ 20 A / 240 W моќ трансформатор.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
ЈАС КОПЧЕТО КУПИ
Влезен Напон:
24v DC
Фрекфенција:
60Hz
Излезниот Напон:
10 до 19 Volts
Номинална моќност:
240W
конверзија ефикасност:
100%
Влезен Напон:
24v
Објектот:
Автомобил Конвертор Чекор надолу Трансформатори Инвертер
Излез:
12V/ 20A / 240W
Сертификат:
CE

Слични производи во категоријата