• Неодамнешно
Pod-O-Злато T340+ Играта Табла во Реално Време Часовници - DS1216 продавница спомени IC 510.580.585 верзија плоча поправка додатоци

Pod-O-Злато T340+ Играта Табла во Реално Време Часовници - DS1216 продавница спомени IC 510.580.585 верзија плоча поправка додатоци

DEN 960.00

Количината на стоката
Това е достапна


Pog О Злато Делови И Потрошен Материјал
Максим> Производи> во Реално Време Часовници> DS1216 D продавница спомени IC
POG T340 + играта компјутер одбор поправка U3
На DS1216 Smart Watch RAM меморија и Smart Watch ROM приклучоци се 600-мили-широк НАТОПИ приклучоци со вграден CMOS види функција, на NV RAM меморија коло контролер, и вградена литиум извор на енергија. Штекерите (подножјата обезбеди NV RAM меморија решение за меморија големина од 2к x 8 до 512k x 8 со пакет големини од 26 иглички 32 иглички. Кога контактот се споени со CMOS SRAM, тоа обезбедува целосно решение за проблемите кои се поврзани со меморија нестабилноста и користи заеднички извор на енергија за да се задржи времето и датумот. На Smart Watch ROM sockets користите вграден извор на литиум за да се задржи времето и датумот само. Клучна карактеристика на Smart Watch е дека се види функција останува транспарентен да RAM меморија. На Smart Watch следи VCC за надвор-од-толеранција состојба. Кога таква состојба се случува, внатрешна литиум извор на енергија се вклучува автоматски и пишување заштита е безусловно от за да ја спречи загуба на watch и RAM меморија на податоци. Овој производ содржи литиум-метал батерии. Види применливи прописи за транспорт барања за батерии во опрема. Клучни Карактеристики Води евиденција на Hundredths Секунди, Секунди, Минути, Часови, Денови, Денот на Месецот, Месеци и Години Претвора Стандард 2к x 8 До 512k x 8 CMOS Статични Овни во Nonvolatile Меморија Вградена Литиум Енергија Мобилен Одржува Види Информации и го Задржува RAM меморија, Податоците се Види Функција е Транспарентен да RAM меморија Операција Автоматско Престапна Година Надоместок Важи До 2100 Литиум Извор на Енергија е Electrically да се Исклучи за да ја Задржи Свежината Додека Власта се Применува за Прв Пат Докажано на Гас-Цврста Штекер Контакти Целосна ±10% Работен Опсег Точност Подобра Од ±1 Минута/Месец на +25°C Застрахователи Лаборатории (UL) Признаена

Клучни карактеристики

Должина:
1216
Конектор Б:
Oxyacid Слободни Бакар
Пол:
Машко-Машки
Конектор A:
Oxyacid Слободни Бакар
Пакување:
Polybag
Примена:
Мултимедијални,Компјутерски
Број На Модел На:
1216
оклопна:
Не-Заштитени
Бренд Име:
JSJ
Пакет:
No
Тип:
Извртени Пар
Пакет:
Пакет 1
Функција:
Никој
Надворешниот Дијаметар:
1216D
аркадна игра:
pog340
верзија:
510.580
место:
во парк
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата