• Неодамнешно
  • -35 %
Станот Мат Црна ABS Задните Трупот Писма Значка Значки Амблем Амблеми Decal Налепница за Мерцедес Бенц SL450 2017 2018

Станот Мат Црна ABS Задните Трупот Писма Значка Значки Амблем Амблеми Decal Налепница за Мерцедес Бенц SL450 2017 2018

DEN 499.00
DEN 767.52

Количината на стоката
Това е достапна


Опис :
Одговара за Мерцедес-Бенц SL Класа SL450 2017 Состојба : 100% Сосема нов Материјал : високо квалитетна ABS пластика Боја : Мат Црна Функција : Рамни Големина : 150 x 25мм прибл,големина е ист како и оригиналниот Објект вклучува : 1 set "SL 450" број писма амблем Направени во ISO 9001 објектот за да се обезбеди Висок квалитет. Лесно installtion.3 M лента е во задниот дел.Ве молиме имајте предвид дека ве молиме да го користите топлина пиштол за да се загрее на селотејп пред да ја инсталирате, да се направи објектот се држи цврсто. Ако ви треба други букви или број амблем налепница,ве молиме контактирајте со нас, На пример : B Класа B180 , B200 На пример : C Класа C43 AMG,C63 AMG S,C300,C250 ,C350,C220 "логото грб" на W205 W204 На пример : E Класа E63 AMG,E43 AMG,E320,E300,E200,E350.. На пример : CLA Класата CLA45 AMG,CLA200,CLA220,"логото грб" на C117,X117.. На пример : GLA Класа GLA45 AMG,GLA63 AMG,GLA300..............
Слики Покажува :

S L 4 5 0

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Амблеми
Материјал Тип:
ABS Пластика
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
Модел Година:
2017
Објектот Должина:
1inch
Име На Модел:
SL450
Објектот Ширина:
1inch
Амблемот Материјал:
ПВЦ
Објектот Дијаметар:
1inch
Објектот Висина:
0.1inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Со висок квалитет 3M тип
Бренд Име:
HAODAO
Објектот Тежина:
0.1kg
боја:
Мат Црна
ПОВРШИНА:
Сликарство
ОДГОВАРА ЗА:
Бенц SL450

Слични производи во категоријата