• Неодамнешно
  • -35 %
Станот Мат Црна ABS Задните Трупот Писма Значка Значки Амблем Амблеми Decal Налепница за Мерцедес Бенц GLE Класа GLE43 AMG 2017

Станот Мат Црна ABS Задните Трупот Писма Значка Значки Амблем Амблеми Decal Налепница за Мерцедес Бенц GLE Класа GLE43 AMG 2017

DEN 436.00
DEN 671.52

Количината на стоката
Това е достапна


Опис :
Одговара за Мерцедес-Бенц GLE Класа GLE43 2017 Состојба : 100% Сосема нов Материјал : високо квалитетна ABS пластика Боја : Мат Црна Функција : Рамни Големина : 150 x 25мм прибл,големина е ист како и оригиналниот Објект вклучува : 1 set "GLE 43" број писма амблем Направени во ISO 9001 објектот за да се обезбеди Висок квалитет. Лесно installtion.3 M лента е во задниот дел.Ве молиме имајте предвид дека ве молиме да го користите топлина пиштол за да се загрее на селотејп пред да ја инсталирате, да се направи објектот се држи цврсто. Ако ви треба други букви или број амблем налепница,ве молиме контактирајте со нас, На пример : B Класа B180 , B200 На пример : C Класа C43 AMG,C63 AMG S,C300,C250 ,C350,C220 "логото грб" на W205 W204 На пример : E Класа E63 AMG,E43 AMG,E320,E300,E200,E350.. На пример : CLA Класата CLA45 AMG,CLA200,CLA220,"логото грб" на C117,X117.. На пример : GLA Класа GLA45 AMG,GLA63 AMG,GLA300..............
Слики Покажува :

G L E 4 3

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Амблеми
Објектот Дијаметар:
1inch
Објектот Висина:
0.1inch
Материјал Тип:
ABS Пластика
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
Објектот Должина:
1inch
Модел Година:
2017
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Бренд Име:
HAODAO
Објектот Ширина:
1inch
Специјални Функции:
Со висок квалитет 3M тип
Име На Модел:
GLE43
Амблемот Материјал:
ПВЦ
Објектот Тежина:
0.1kg
боја:
Мат Црна
ПОВРШИНА:
Сликарство

Слични производи во категоријата