• Неодамнешно
  • -20 %
Бесплатен превозот Топла продажба на моден дизајн професионални дигитални breathalyzer(0.000%-0.199% BAC (0.00-1.99 g/l) со светлото AT838

Бесплатен превозот Топла продажба на моден дизајн професионални дигитални breathalyzer(0.000%-0.199% BAC (0.00-1.99 g/l) со светлото

DEN 384.00
DEN 479.52

Количината на стоката
Това е достапна

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. Единицата прави никакви референци она за крв alc0hol содржина или други такви мерки на пијанство објавена од страна на владата, медицински или други агенции и тела.
Ние одржување на високи стандарди на. (освен одмор)
5. Една клучна оперативни
7. не содржи бензен , бензин и потенки состојки за чистење на производот тестер .
Не пушат и се јаде за 20 минути пред тестирањето. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Преносни и моден дизајн
10. 360 степени ротирачки отворот
9. Alipay се забавуваат тука. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
За точни резултат на тоа, не се повтори следниот тестирање во рок од 3 минути, откако за последен пат. Сензор Дефект Самоуправа проверка
12. за да добиете повеќе прецизни резултати , секој тест се меѓу најмалку три минути од времето . Брз одговор и да продолжи со
3. Ние прифаќаме Запад Унија, TT.
Белешки
1.
Еве некои предлог за користење на овој вид на алкохол тестер :
1 . Секој човек различно реагира на алкохол, така да резултатите од тестот се за повикување само, што не може да послужи како критериуми во одредувањето на исходот. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
2 за Да добиете повеќе точни резултат на тоа , растојанието треба да биде најмалку три минути помеѓу
секој тест . ве молиме контактирајте со нас однапред.
Не ставајте тестер во затворена средина со загаден воздух.
AT-838 Дигитални Здив Алкохол Тестер со отворот
Претпазливост
- Кога после пиење, се препорачува да трае по 20 минути, тоа е затоа што 20 минути е приближно за алкохолот да се апсорбира во крвта од органите за варење, и остаток на алкохол останатите во устата зема оваа долго за да прахосвам.
Опис На Производот
1. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.
Не користете било excitant супстанции во близина на тестер, како што се боја, инсектициди, алкохол.
Менување или мешање со единицата за внатрешната компоненти може да предизвика дефект.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
AT-838
Бренд Име:
greenwon
боја:
црна,сива
Материјал:
ABS
Клучни зборови:
тестер
Дигитален дисплеј резултати:
(% BAC / g/L)
Детекција На Опсег:
0.000%-0.199% BAC (0.00-1.99 g/l)
гласноговорници:
5pcs на гласноговорници вклучени
Моќност:
2*AAA батерија
Функција:
360 степени ротирачки отворот
Сертификат:
CE, RoHS
Веб-сајт:
http

Слични производи во категоријата