• Неодамнешно
  • -5 %
150 mmX 500mm 800W 220V греење на елемент Флексибилни Силикони Грејач, heaterbelt elextric грејач индустриски флексибилни 3m лепило

150 mmX 500mm 800W 220V греење на елемент Флексибилни Силикони Грејач, heaterbelt elextric грејач индустриски флексибилни 3m

DEN 2736.00
DEN 2879.52

Количината на стоката
Това е достапна

Технички параметар : Температура опсег : -40~250°C Моќ грешка : ±8% Моќ густина : 0. Медицинска опрема, како што се крв анализатори, респираторен терапии и хидротерапија 11. Хемиски цевковод греење 7. Топлина запечатување машина за греење филм 5. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена.0 kg/cm2 Изолација отпор : ≥50 MΩ Електрични сила : 1500v/5s Примена : 1. Фабриката ангажирање и на локални собранието? Било која апликација бара мека форма или дизајн 15. Antifreeze за воени инсталации, авиони, инструментација и хидраулична опрема 12. Масло тапан 4 грејач. Phlx опрема за обработка 9. Угостителските услуги 14.2 w/cm2 Механички притисок : 100. Antifreeze опрема ◇ петрохемиската индустрија : гас пренос цевководи, цевководи, вентили и друга опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ хемиската индустрија : пренос цевководи, обработка контејнери, реакторите, топла топи опрема, електрични или одржување на константна температура ◇ пиво индустрија : централа котли опрема за тешки масло гасоводот да се одржува постојана температура ◇ прехранбената индустрија : храна цевковод технологија барања за одржување на температурата, механички опрема, како што се зимскиот мраз заштита ◇ Автомобилската индустрија : Издавање робот, авто тело и шофершајбната соединение Автоматско лепак-изработка на опрема за Електрични или одржување на константна температура ◇ машински факултет : транспорт на контејнери, вакум комората, хидраулични или пневматски пумпи, премерување и превоз на опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ Експериментални истражувања : примерок гас анализа на гасоводот, индустриски издувен гас анализа на гасоводот топлина или да чувате термостат ◇ нуклеарна централа : оџакот на издувен гас анализа (ауспух примерок примерокот цевка со електрична топлина или се задржи постојана) ◇ заштита на животната средина на проектите : за третман на вода, чистење на системот (подземни цевковод со топлина или да се одржува постојана температура) ◇ префрлани платформа : масло цевководи, вентили и друга опрема со топлина или да се одржува постојана температура ◇ Други : боја опрема, восок опрема, греење или одржување на термостат како да се цел
.

Клучни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Моќ Алатка Делови
Број На Модел На:
150mmX 500mm
Боја На Линија :
rondom
Линија должина :
50-100cm
Одредување:
3M Лепило

Слични производи во категоријата