• Неодамнешно
  • -7 %
AutoEC 4x 31/36/39/41mm C5W Висока Моќност 5W КОЧАН LED SMD Автомобил Керамички Festoon Купола Внатрешни работи Читање Светлина, Крушка Светилка светла #LK145

AutoEC 4x 31/36/39/41mm C5W Висока Моќност 5W КОЧАН LED SMD Автомобил Керамички Festoon Купола Внатрешни работи Читање Светлина,

DEN 246.00
DEN 264.00

Количината на стоката
Това е достапна

Брзо активни;
14. изберете ни практични керамика Надворешноста голема топлина дисипација Висока Осветленост Долг животен век Ниска потрошувачка стабилни перформанси Висока температура отпор Наменета за директна замена за акции hologen
4 x 31/36/39/42 mm Festoon светлина
(НИЕ МОЖЕМЕ ДА БРОД МИКС ГОЛЕМИНА,ВЕ МОЛИМЕ ОСТАВЕТЕ ПОРАКА ВО РЕД ДА СЕ НАПОМЕНЕ НАС,ВИ БЛАГОДАРИМЕ)
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа. Три Години Светилка Гаранција. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор. Тоа покажува без Зрачење на сите. Висок Интензитет;
8. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
подсветка дверей / подсветка дверей для тойоты
2x Керамическая Гирлянда 31 мм Гирля
festoon led 3030/ c5w led 3030/ авто лампа 12В
подсветка двери/ festoon керамичка led
led врата/ вратата светлина
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!
.

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела 31MM, Бела 36MM, Бела 39MM, Бела 41MM
Бренд Име:
AutoEC
Интерфејс Тип:
Festoon-31mm
Објектот Тежина:
5g
Напон:
12V
Wattage:
3w
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Име На Модел:
C5W festoon кочан предводени
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
300lm
Боја:
Бела
модул:
керамика festoon
База Тип:
festoon/ c5w
Материјал:
Керамички
Големина:
31mm/36mm/39mm/41mm
Напон:
DC12v
Тип:
c5w 31mm 36mm 39mm 41mm festoon led
Употреба:
Вратата светлина,Читање светлина, Табличка Светлина,итн
За Автомобил Светилка:
Светлата За Читање
Led Чип Производител:
КОЧАН

Слични производи во категоријата