• Неодамнешно
  • -5 %
320*220*3.5 heatbed Ultimaker 2 UM2 Y Превоз Елоксирани Алуминиумски Надградба Плоча за RepRap Prusa i3 3d печатач делови

320*220*3.5 heatbed Ultimaker 2 UM2 Y Превоз Елоксирани Алуминиумски Надградба Плоча за RepRap Prusa i3 3d печатач делови

DEN 2280.00
DEN 2399.52

Количината на стоката
Това е достапна

Големина : 320mm x 220mm x 3,5 мм.
Универзална Prusa i3 Превоз карактеристики :
Бранеа, елоксирани алуминиумски плоча 3.5 мм дебел .
Целосно компатибилен со сите Prusa i3 варијации, MK1/2/A/B загрева кревети. Drop-in замена.
Има 2 x дополнителни обезбедување дупки за 3 точка ниво на вредноста на изградба на површината.
Им овозможува на 3 x линеарна имајќи конфигурација како и 4 x имајќи конфигурација.
Има исечок слични на оригиналот Prusa i3 Y превоз дизајн. Ова помага да се расчисти со Y моторни кога користите LM8 UUs на ремени и Y плоча е поставување на ниско ниво.
Линеарни имајќи монтажа опции :
LM8 UUs монтирани со ремени.
LM8 UUa во 3d испечатени носители монтирани со M3x12 завртки & М3 ореви, STL датотека за 3d испечатени на носителите на
SC8 UUs монтирани со M4x10 завртки.
SCV8 UUs монтирани со M4x10 завртки.
Пакување Листа : 1pc Елоксирани Алуминиумски Y Превоз Плоча за Prusa i3

Клучни карактеристики

Бренд Име:
Anet
Тип На Објект:
Heatbed
Број На Модел На:
Елоксирани Алуминиумски Y Превоз Плоча за Prusa i3
Материјал:
Алуминиум Легура
Тип:
Prusa i3 Топол кревет надградба тип алуминиумска плоча
Големина:
320*220*3.5mm

Слични производи во категоријата