• Неодамнешно
  • -5 %
12v 30a напојување 3d печатач Switch 110/220V Трансформатор Електронски Возачот За Reprap i3 Kossel Detal 3D Печатач Извор на Енергија

12v 30a напојување 3d печатач Switch 110/220V Трансформатор Електронски Возачот За Reprap i3 Kossel Detal 3D Печатач Извор на

DEN 1504.00
DEN 1583.52

Количината на стоката
Това е достапна


Големина на : 11.4*5*21.5 cm
Материјал : Glassy плоча
Влезен Напон : AC110 V/230 V
Излезен Напон : DC 12v
Излезна Струја : 0~30 A
Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај
Безбедност на Усогласеност : CCC / Rohs
Висока цена-ефикасен, сигурност со стандардите за индустријата
Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита
Работна Температура : 0~40 C
Температура на чување : -20~60 C
Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација
Влезен напон : 110-220 VAC
1. излез крајот на увоз прекинувач за напојување образец со голем број на заземјување жица
2. лесен за користење, во согласност со употреба на светот напон
3. сигурна и стабилна, избегне над струја, во текот - испуштање, краток спој, научни заштита коло,
целата земјотрес превенција, анти - падот, повеќе увери.
Пакување Листа : 1pc напојување

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
12V30A 12v 30a напојување 3d печатач
Тип На Објект:
Моторни
Бренд Име:
Anet
Име:
DC трансформатор 360W
Излез Тип На:
Еден
Напон:
12V30A
Материјал:
Алуминиум

Слични производи во категоријата