• Неодамнешно
  • -5 %
3D Печатач Дел USB Модул PC-Поврзана Печатење Модул Онлајн Печати Модул За Lerdge Плоча 32bit Контролер

3D Печатач Дел USB Модул PC-Поврзана Печатење Модул Онлајн Печати Модул За Lerdge Плоча 32bit Контролер

DEN 729.00
DEN 767.52

Количината на стоката
Това е достапна


Lerdge USB модул користи увезени комуникации чип, со добра стабилност, слободен диск за инсталација, и мрежата автоматски да се идентификуваат на инсталацијата на возачот. Тоа може да биде директно вметнат во матичната плоча, и, исто така може да се користи со надворешен USB3.0 кабел, со проширување на У диск и Wi Fi модул.
Корисниците можат да го користат овој модул за онлајн печатење. И, исто така, може да направите подесувања на параметри преку компјутер, а потоа да ги копирате поставување датотека на Lerdge одбор. Печати ја датотеката, а потоа одборот ќе се направи автоматски, нема потреба да се постави параметри преку екранот на допир, еден по еден.
Превозот листата :
USB онлајн печатење модул * 1set
(USB кабел не е вклучена.)
-|-_-|-

Клучни карактеристики

Бренд Име:
Anet
Тип На Објект:
Матичната плоча
Број На Модел На:
3D Печатач USB модул
Примена:
Поврзете на компјутер

Слични производи во категоријата